saglikli iliski oraniniz

Nedir?

Biraz da acayim. Malum gunumuz iliskileri oldukca calkantili; saygidan sevgiden hosgoruden ve bilumum bir iliskiyi saglikli sekilde yurutmek icin gereken niteliklerden yoksun. Kimi iliski kiskancliktan kimisi aldatmaktan kimisi konusarak cozulebilecek sorunlari ice atip atip konusmamaktan bitiyor peki ya saglikli iliskiler? Yani gayet guzel bir iliskiye basladiniz zaman gecti ve fark ettiniz ki karsi tarafla eskisi gibi mutlu degilsiniz ve artik birlikte olmak istemiyorsunuz bunun bilincine varip da sorunsuz saygi cercevesinde ayrildiginiz(devam eden de olur tabii) iliski oranini soruyorum(kabaca)

Türk insanının özelliği diye tanımlıyorum. İnsanımız kendini tanımıyor, ne istediğini bilmiyor, istediklerini de başkaları ne der düşüncesiyle yapamıyor. Erkek dediğin şöyle olmalı kadın dediğin böyle olmalı şeklinde basma kalıp düşünceleri var.

Erken yaşta evleniyorlar. 35 yaşına gelmeden benim istediğim hayat bu değil deyip boşanıyorlar. Çocuk yaşta evleniyorlar, az çok bir karakter kazandıklarında da 25 yaşında evlendikleri kişiden soğumaya başlıyorlar.
  • Traveller  (10.12.15 12:57:32 ~ 12:59:00)