uyusturucu kullanmayan insan kaldi mi

Tabii kaldi diye cevaba gerek yok ben de biliyorum ama benim arkadas cevremde neredeyse kullanmayan yok. Cogunlugu esrar iciyor haftada 1 defa falan. Agir seyler alanlar da var biraz agzina burnuna ne bulsa sokan da ama hepsi de iyi insanlar ben de uyusturucuya karsi biri degilim ama hic kullanmadim. Arkadadlar teklif ediyor(agir seyleri dusunmem bile) ulan diyorum madem o kadar guzel kafasi var bi zarari da yok kalici neden olmasin diyorum falan. Simdi bu esrar iyi midir kotu mudur. Kotuyse ne kadar kotudur. Bagimlilik yapmiyorsa sadece baya ucuk bi kafasi varsa bile nolacak ki yeterli miktarda ickiyle de benzer kafaya ulasilmaz mi yasal bir sekilde o zaman esrar niye bu kadar kaka?

Cevap verenler icip icmediklerini belirtirse memnun olurum zira hic icmeyen birinin yorumuyla icen birininki ayni olmaz benim icin.

Senede bir o da denk gelirse icerim. Onun haricinde ayrıca bir merakım yok, alkol kafası bence daha güzel.

İçenlerin de büyük çoğunluğunun özentilikten olduğunu düşünüyorum.

Düzenli bir şekilde içilirse bağımlılık yapıyor bence.
  • msb  (06.12.15 12:16:07)
2 sene içtim mütemadiyen. kötü bir şey, kaybolan 2 sene gözüyle bakıyorum. eğlendim eğlenmedim de değil ama gereksiz bir eğlence.

psikolojik bagımlılık yapar, sosyalleşmene engel olur. diğer kötü alışkanlıklardan hiç bir farkı yok.

sarhoşlukla kafa olarak alakası yok. alkol seni toplumdan soğutmaz işinden engel etmez yeterli bir sayıda içtiğinde.

ancak esrar uyuşturur iş yapamazsın aptal olursun. bu yüzden kaka.
  • inannas jofn  (06.12.15 12:19:22)
Toplamda 5 6 defa içmişimdir. Onlar da hafif şeyler. Arada bir olsa içerim ama herhangi bir bağımlılığım, arayışım yok.

  • nawar  (06.12.15 12:21:48)
Esrar bazı ülkelerde belirli doz kadar yasal zaten. Ha yasal olması zararsız olduğu anlamına mı geliyor? Elbette hayır. Sadece kimyasal uyuşturucudan uzak tutmaya çalışmak için kullanılan yöntemlerden biri bu. Sonuçta kimyasal maddeleri vücuda etkisiyle esrarin etkisi bir değil, yine de yuşturucu madde işte.

Bağımlılık yapıp yapmadığını tam bilmiyorum ama bir şekilde bağımlısı oluyorsun. Fiziksel ya da psikolojik olarak.

Hayatım boyunca değil esrar, uyuşturucu sigara bile içmedim. İnsanın sırf keyif için vücuduna bu denli zarar vermesini anlamıyorum. Onun yerine iki bira içerim, otururum.
  • fraise  (06.12.15 12:22:07)
abi haftanin nerdeyse her gunu esrar takılan arkadasim var. benim ayligimi adam bir haftada harciyor, son model arabasi, istanbulun en dasakli rezidanslarindan birinde evi var, adamin ayik gezdigini gormedim. herif icip mutlu oldugunu hic biseyi takmadigini falan soyluyor.

bence bu tip seyler paranin bok olmasindan kaynaklaniyo, ben gidip 2 saat takilacam diye bi jointe 150 tl veremem acikcasi. o yuzden icmeyi dusunmedim hic.
esrarin kotu bisey oldugunu dusunmuyorum.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (06.12.15 12:23:05 ~ 12:25:11)
yalnızca ot kullandım. lise dönemimde arkadaş grubuyla, onlar haftada 3-4 içerdi, ben de haftada bir falan eşlik ederdim. bana kafası hiç öyle pek şahane süper değişik gelmedi. her zaman içkiyi tercih ederim. üstelik biraz da bünye meselesi her 3 seferden birinde, deli gibi kusmamla sonuçlandı ot deneyimim.
esrarın kötü olduğunu düşünmüyorum, bağımlılık yapması da kişiden kişiye değişir bence. ben sevmedim hiç, ortamdan dolayı öyle bir kapak alayım da adam sansınlar diye kullandım. lise bitip o arkadaşlarla yolum ayrılınca da bir daha hiç canım istemedi. ancak o arkadaşlarımdan bazıları hala aynı yoğunlukta tüketiyorlar mesela, bazıları da benim gibi bir daha hiç aramamış. bağımlılık konusu kişisel bir durum o nedenle bence. bir eroin vs. gibi fiziksel bağımlılığın aşırı yoğun sonuçlandığı bir şey değil. nasıl atıyorum lisede hepimiz sigara içeriz tek tük, sonra kimileri sigara bağımlısı olur kimileri devam etmez, öyle bir durum.
kafası konusunda da, rahatlama yavaşlama gülme ve bayılmaya kadar gidiyor. bence çekici hiç bir yönü yok.
esrarın yasadışı olmaması gerektiğini düşünüyorum. hatta bence alkolizm tek başına esrar kullanımından daha tehlikeli bir bağımlılık.
  • alice practice  (06.12.15 12:24:04)
Cevremde uyusturucu kullanmayan kimse yoktu universitedeyken ben sigaraya bile baslamadan bitirmistim. Su an onlar da bi sey kullanmiyo. Belli bi yaştan sonra hala ergen gibi abi kafasi cok iyi yeaa diye dolasan tipler de çekilecek cile degil.

  • passive aggressive  (06.12.15 12:57:45)
İlk ot içtiğimde hiç birşey olmadı. kafasını felan hiç anlamadım, gayet normaldim. Diğer arkadaşlar bık bık konuşup çenesine vurmuştu. 2.içişimde "bunlar beni sikecek" diye triplere girip kaçmıştım. sonra da içmedim, gereksiz birşey.

Sarhoşken de ot diye salvia divinorum içmirmişler. o zaman ölüyordum, ellerim kollarım kilitlendi. 1 hafta boyunca öldüğümü düşündüm. yaşadıklarımın gerçek mi rüya mı olduğuna tam emin olamadım.

Alkol en iyisidir, çak 3-4 tane kırmızı tuborg. temiz. hiç bulaşma :/
  • zbrs  (06.12.15 13:11:18)
izmirde yaşıyorsun sanırım. izmirde kullanmayan eleman görmedim. uyuşturucu değil de ot alkol vs.

  • ergenpezeveng  (06.12.15 13:33:25)
Off, erasmus dönemindeki ergen kafası...

Madem "neden olmasın" diyorsun, bu akşam başla kullanmaya. Ben başla diyorum. Niye başlamıyorsun ki? Bak arkadaşların da teklif ediyormuş ne güzel.

Nasıl bir cevap bekliyorsun ki? "Yapılan araştırmalara göre esrar aslında sağlığa bik bik" desem başlayacak mısın? "Ben 6 yaşımdan beri içiyorum, hafızaya çok iyi geliyor" desem ne olacak? Hâla başkasından onay bekliyorsun. Uyuşturucuyla ilgili zibilyon tane örnek var, ama hala başka birinin seni yönlendirmesini bekliyorsun. Bir şey olursa suçu ona atacaksın çünkü.

Ulan bir bok yiyeceksiniz, onu bile beceremiyorsunuz.
  • pulsartgr  (06.12.15 13:36:41)
ayahuasca kullanacagim bir gun. bakalim sonrasinda ne olacak.

  • baldur2  (06.12.15 13:43:42)
40 yillik ergenim ben boyle atar gormedim pulsar.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.12.15 13:46:31)
@proletarier,

İnan ki ergenlik seviyene dair daha büyük bir cevap yazacaktım, önce açtığın başlıklara bir bakayım dedim.

"Joystick ile oyun oynamayi cok seviyorum klavye mouse ile o zevki alamiyorum acaba gizli gay miyim cok korkuyorum."

Şu cümleden sonra seninle ilgili yanlış bir kanıya kapıldığımı anladım. Özür dilerim proletarier, büyüksün. Uyuşturucuyla ilgili soruların da çok mantıklı. Umarım aradığın cevabı bulmuşsundur.
  • pulsartgr  (06.12.15 14:00:18)
Olabilir gizli gaylik boyle ortaya cikabiliyor diye korktum insanlarin korkulariyla dalga gecmen de hic hos degil.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.12.15 14:07:05)
Kötü olan bağımlılık kısmı, kimyasal olmayan uyuşturucuların zararsız olduğunu düşünüyorum.

  • hasmetizm 2046  (06.12.15 14:08:16)
antidepresanlar uyuşturucu saayılıyorsa kalmamış olabilir.

  • her gece aç  (06.12.15 14:08:28)
esrar niye bu kadar kaka soruna cevap:
çok yakın bir akrabamın oğlu kullanıyordu. annesi duldu, çalışmıyordu, kocasından maaş da kalmamıştı. dantel patik filan yapıp geçinmeye çalışıyordu. oğlan para bulamayınca annesini dövüyordu. kadın neler yaşadı neler. sadece annesine değil çevresindeki herkese o veya bu şekilde zararı dokundu.
uzun yıllar kullandı. hırsızlıktan hapse bile girdi. sonra nasılsa bıraktı. bıraktığında sanırım 40 yaşlarında falandı. bıraktıktan sonra bekçilik gbi bi işe başladı. 2 yıl kadar sonra mafya çekişmesi nedeniyle bıçaklanarak öldürüldü. öldüğünde annesinin gözünden bir dama bile yaş gelmedi. üzerinden bi 20 yıl geçti hala bir kez bile andığını duymadım. bir anne evladı ölünce huzura kavuşur mu? ciğeri yanmaz mı? yanmadı işte. öyle nalet bişe bu esrar.

arada buraya da soruyorum bi tanıdığı çocuğu kullanıyor. hayatları bombok. ailecek.

beyin damarlarını şeyediyor +1
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.12.15 15:22:30)
üniversitedeyim. denemedim, denemem. çevremde kullanan 1 kişi bile yok.

  • anneboleyn  (06.12.15 15:32:52)
Ot denemiştim üniversitesi de bir iki arkadaşım içerdi, Kötü bir yan etkisi ile karşılaşmadım kısa vadede.
Askerde revir personeli olarak görev yaptım her akşam ot kubar esrar eroin bonzai vakaları ile nöbet geçerdi hepsinin krizini yokluğunu gördüm.
Kötü birşey efendim birtek faydası yoktur kendine dışardan baksan ağlarsın haline.
  • gozu acik sevisen yahudi  (06.12.15 16:26:54)
hiç denemedim, hiç heveslenmedim, hiç ihtiyaç duymadım. aynı şekilde yılda 2 maksimum 3 kadeh şarap, 2 tane falan da maricahhi birayı saymazsak (ki onlarıda genelde masada aaa ama ortamı bozuyosun sarhoş geyiğinden bıkıp önümde dursun diye söylerim)alkolde kullanmıyorum. üstelik yıllarca turizm gibi bir sektörde çalıştım, o personel lojmanlarında ayakları bile enjeksiyon izleri dolu nice tipler gördüm.

her ortamda en neşeli, en enerjik, en keyifli insanlardan biri de hep ben olurum, hatta gelip nasıl güzel eğlendin ne içtin, sen nasıl hep böyle pozitifsin neşelisin falan diye sorarlar. hiç anlamıyorum insanların bu eğlenmek, rahatlamak vesaire vesaire durumlar için bir uyarıcıya ihtiyaç duymalarını. yargılamıyorum, gerçekten anlayamıyorum, kafam basmıyor insanlar bile bile kendilerine zarar veren bir şeye neden ihtiyaç duyarlar...

senin iradeni yok eden ve bağımlılık yaratan br uyarıcının nasıl bir keyfi olabilir ki?
  • Phoebe  (06.12.15 18:50:01 ~ 30.06.16 13:22:17)
otu, esrarı görse ne olduğunu anlamayacak bir çevrem de var

kullanmayanın olmadığı bir çevrem de

bazı şeyler çevreyle alakalı değil, kullanmadım, kullanmam. çünkü benim bedenim, benim kararım. hayattaki bazı şeylerde hiç bir çevre umrumda değil bu da onlardan biri.
  • niye ama  (06.12.15 18:57:17)
sigara bile içmiyorum.

26 k
  • mza  (06.12.15 19:10:48)
tek basina ne iyi, ne kotu. sahsi tasarrufunuz mesele.

  • e haliyle  (06.12.15 19:26:22)
pulsar iyi bir noktaya temas etmiş, ama kalan yorumcuların olayı ne anlayamadım.
uyuşturucular ile ilgili gerçekçi bir fikir sahibi olmak istiyorsan en iyi yol hepsinden bir defa tatmak. yer mi? yemez. o yüzden salla gitsin, çok düşünme, dik kafaya bi bira. ben öyle yapıyorum.

  • kargn  (06.12.15 19:33:30)
Nasil bir arkadas cevren var? Hic esrar kullanan arkadasim olmadi bu zaman kadar. Olabiliyor yani.

Bu arada alkol bende bagimlilik falan yapmiyor. Icsem de olur icmesem de.
  • stavro  (06.12.15 19:40:41 ~ 19:41:43)