sgk meslek kodunun yanlis girilmesi

merhabalar,

mimar olmama ragmen tekniker olarak girmisler. cidden yanlislikla mi yoksa bunun bi olayi mi var, dusuk prim vs gibi. bi de bana zarari ne olacak? ilk defa sigortalaniyorum, hic bildigim konular degil.

tesekkurler.

tmmob sgk ile anlasıp mınımum maas belirlemıstı ordan yırtmak ıcın olabılır.

  • bryan fury  (04.12.15 07:25:02)
sgk hizmet dökümünden maaşının ne kadar üzerinden gösterildiğini görürsün. eğer primini tam yatırıyorlarsa meslek kodunun bir önemi yok. eğer sana haber vermeden düşükten yatırıyorlarsa ona göre bi aksiyon almak lazım :(

  • freya  (04.12.15 07:48:15)
hiçbir şey olmaz. yani size sıkıntı olacak bir durum olmaz. sgk'nın bilmemnerelere uyum için çıkardığı saçma sapan uygulamalardan biri. birçok meslek orada yer almıyor bile. birçoğunu uyduracak yer yok. mesela ofisboyu karşılayacak meslek yok. ne yazayım ofisboy olarak çalıştırdığım adamın mesleğine işe giriş yaparken?

  • kibritsuyu  (04.12.15 10:57:04)
@allineed meslek kodunuzun hatalı girilmesinde SGK açısından bir problem söz konusu olmaz. Eğer fiili hizmete tabii çalışan olsaydınız o zaman farklı olurdu. Ama odalar konusunu bilemem.

@kibritsuyu işkur sitesindeki türk meslekler sözlüğünden en ilgili olanı seçmeniz gerekiyor.
  • şapşiko  (04.12.15 11:01:56)