Sorum Peynir Gurmelerine

Alman sevdiceğe ailesine yeni yıl hediyesi ne götüreyim diye sordum, farklı yöresel peynirleri denemeyi seviyorlar, Türk peyniri getir dedi. Dolayısıyla güzel bir peynir sepeti ya da kutusu hazırlayacağım ama öyle yöresel peynir kültürüm pek yoktur. Zaten sert lezzetli peynirleri pek sevmiyorum ama onlar seviyorlarmış. 250-300gr'lık olmak üzere 4-5 çeşit peynir koyayım diyorum. Şöyle bir araştırdım www.ariste.com.tr'deki sunum kutular falan hoşuma gitti ama yeri çok ters. Bu konseptte peynirci arıyorum. Bir de hangi Türk peynirlerini seçmemi tavsiye edersiniz?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

erzincan tulum
kars eski kaşar olmazsa olmaz.

  • solskjaer  (30.11.15 09:03:02)
  • kargn  (30.11.15 09:04:13)
otlu ve örgü peynir

  • pacoquinha  (30.11.15 09:10:46)
Umarim almanya'ya giriste problem cikmaz. Bunu dusunun derim. Yakalarlarsa atmanizi isteyebilirler.
Sucuk yakalandi mi imha ediliyor, garanti. Peyniri siz kontrol edin, pahali bir sey hazirlayacaksaniz yarar var.

Kars eski kasar yaninda bir de kars gravyer peyniri var bildigim. (Yanlis yazmis olabilirim de cok meshur)
  • kuehles blondes  (30.11.15 09:11:57)
hangi şehirdesiniz? Yeri ters deyince...

  • SiyamkedisiZorro  (30.11.15 09:15:55)
Tabii şehri belirtmemişim, İstanbul'dayım ama Beykoz biraz ters kalıyor.
@kuehles blonde çok doğru bir noktayı hatırlatmışsınız, araştırmakta fayda var.Erkek arkadaşım sucuğu sıkıntısız götürdü geçen ay ama şans işi biraz.

  • tungur eezi  (30.11.15 09:26:49)
Sucuk ben de kac kez sikintisiz goturdum. Ve peynir de. Hic yakalanmadim. En son 2 kalip beyaz peynir, 3 poset de keci loru goturmustum. Yakalanmazsa sorun yok zaten.
Ama bir arkadasim yakalandi, tum sucuklari gozunun onunde cope attilar.

-yakalandi derken random bavul kontrolu iste-
Manti da vardi bavulunda, soya var diyip yirtti.
Peynirden emin degilim, arastirin. Sikinti olmaz zannetmem hele goturecek olan almansa. Ama cok pahali bir sey olacaksa diye dedim ben :)
  • kuehles blondes  (30.11.15 09:30:53)
blond hakli, peynir sokmak yasak. ama denildigi gibi yakalanirsa.

  • pilav  (30.11.15 10:32:18)
bu aralar almanya havaalanlarında kontroller daha sıkı diye duydum.

  • burya  (30.11.15 10:48:55)
erzincan tulum
izmir tulum
kars grevyer peyniri
erzurum gögermis civil
  • nax  (30.11.15 13:21:27)
et ürünlerinin yasak oldugunu biliyorum. hatta bir de 30 euro gibi ufak capli ceza kesiyorlar. denetimler rastgele yapiliyor. lufthansa ile almanya ici aktarmali ucuyorsaniz yirtma sansiniz daha fazla. ben gumrukten gecerken biriyle cep telefonuyla konusuyormus gibi yapiyorum, goz temasindan kaciyorum.

  • pacoquinha  (30.11.15 13:59:18)