garip bir evlilik durumu

eşiniz hayat sigortasının lehtarını annesi yaparsa ne yaparsınız? gerekçesi de "ben ölürsem başka kadınlarla yersin parayı"

Haksız değil. Sonuçta başka bi kadının eşi olacaksın ama o kadın hâlâ onun annesi olarak kalacak. Yılların emeği var evladında. Sen de aynısını yap rahatsızlık verdiyse.

Cevabım: hak veririm.
  • mandalina kokusu  (25.11.15 18:44:58)
İlişkimi sorgulardım sen gibi.

  • Frederick Co  (25.11.15 18:45:05)
gerekçesinin espri olduğunu düşünüyorum. gerçekse bile çok takılmazdım. kendi kararı. para mevzularını sevmiyorum zaten.

  • rivulet  (25.11.15 18:47:52)
bence çok mantıklı, iyi düşünmüş ama çocuğum varsa çocuğumun üstüne yapardım.

  • yahveyire  (25.11.15 18:54:32)
senin başının çaresine bakacağını düşünüyo ama annesi yaşlı. onu garanti altına almaya çalışıyor. bence yapsın ne olacak ki. para nedir yahu. yeter ki sevgi olsun.

  • ergenpezeveng  (25.11.15 18:58:42)
Annesine ya da çocuğa yapmasına bir şey demezdim, haklı da bulabilirdim de, "Sen kadınlarla yersin parayı" kısmına bozulurdum bayağı. Sonuçta bana bir şey olsa sevgilimin aynı gece olmasa da, en kısa sürede hayatına devam edip yeniden aşık olmasını isterim. Bana kalbinin bir parçası değil de, elin evladı gibi davranmasına bozulurdum.

  • aychovsky  (25.11.15 19:02:15 ~ 19:02:51)
güven yoksa, arkadaşlıkta olmaz evlilikte.

  • 1adam  (25.11.15 19:11:21)
bence sende aynısını ona yap, lehtarını annen goster gerekce olarakda ben ölursem baska adamlarla yersın parayı dersin, o zaman anlar senin nasıl hissettiğini.

  • Bysb  (25.11.15 19:14:59)
sen de anneni yap. o bir şey derse sen de başka adamlarla yersin parayı de...

  • gotic  (25.11.15 19:25:29)
Valla ben ne yaptım da güvenini bu kadar sarstım ya da o güveni hiç oluşturamadım acaba diye düşünürdüm.

  • pandispanya  (25.11.15 19:36:19)
Sen öldüğünde o seninle birlikte mezara mı girecekmiş.

  • illa ki  (25.11.15 19:51:43)
ne istiyorsa yapar. evlenirken de mal ayrılığı rejimi seçilmeli. kimse kimseye bir şey yapması için duygusal baskı uygulamamalı. takılmamalı insanlar böyle şeylere. hayat sigortasını siz ödemediyseniz tabi. öyle bile olsa rica etse kabul ederdim ben ne olacak.
edit: o söz de şakadır herhalde.

  • insomni4c  (25.11.15 19:53:01 ~ 19:54:54)
açacam şimdi ağzımı o olacak akşam akşam.

ulan ölmüşsün zaten,senin için film bitmiş.o saatten sonra bari sevdiğin!!! adam mutlu olsun hayatına daha güzel devam edebildin,senden sonra toparlanabilsin.

bak bak gerekçeye bak---sen o parayı başka kadınlarla yersin---miş.hayır annem hasta yaşlı o para ona daha çok lazım da demiyor bak,oraya çok dikkat edin.

e yiyecek tabi bu adam dünyaya sadece seninle sevişmek için mi geldi dangalak.bu ne demek? ben varsam varsın,ben yoksam yoksun.mutsuz ol acı çek.

ulan ne kadınlar var yaaa.şımarık,bencil,çıkarçı......

ben böyle bi kadınla evlenmeyi bırak böyle bir şey dediğinde bu yazdıklarımdan daha ağırını söyler bir daha da görüşmezdim.

iyi baktın mı? altın kaplamamıymış onunkisi?????????
  • iste o bendim  (25.11.15 19:59:39)
ağzına sıçarım. o zaman ne diye evlenmiş seninle? mantığa bak ya.

not: derdim parayı sana bırakmaması değil. mantığı. yoksa ister anasına versin ister babasına; beni bağlamaz.
  • sen git ben geliyorum  (25.11.15 21:07:11 ~ 21:08:04)
arkadaşlar,

yorumlar için teşekkürler. mevzu parası, primi değil zaten. tam da @iste o bendim'in söylediği şey. ben yoksam sen de mutlu olma mantığı.

yakın zamanda şöyle bir olaya tanık oldum. yeni evli çift 1 yaşında bebekleri var, çocuk beyin kanamasından küt diye ölüyor. şirketin yaptığı hayat sigortası var, şirkette yasal varisine(eşine) ödenmek üzere tazminatın haricinde ilave de yapıp destek oluyor. ölen çocuğun ailesi "o bizim çocuğumuzdu, paraları bize vereceksin" diye baskı yapıyorlar eşini kaybetmiş kıza.

özetle "ne var bunda" diyen arkadaşlar bir de böyle düşünün.
  • kumulatifvergimatrahi  (25.11.15 22:51:34)
onun çevresinde de o tür örnekler vardır ( mesela ben bir yığın örnek sayabilirim),
sen kendine yetebilirsin annesi yetemeyebilir diye düşünüyordur...

bu kadar bilgiyle bir karar hakkında yorumda bulunmak oldukça isabetsiz sonuçlar getirir. birbirinizle açık açık konuşun. neden öyle düşünüyormuş sor. o da anlatsın. tatlılıkla ama, sitem etmek için değil, anlayıp anlaşmak için.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (25.11.15 23:23:45)
Evlilik sözleşmesi de yapıldıysa olabilir.

  • arnold schwarzeneger  (26.11.15 07:59:29)