kaldırıma araba park etmek

her gün metrodan eve yürüyorum. ama bu o kadar kolay olmuyor. kah ellerimi montumun cebinden çıkarıp yan yan geçmem gerekiyor, kah kaldırımdan yola inip biraz yürüdükten sonra tekrar kaldırıma atıyorum kendimi. kaldırımda üçerli yürüyerek yerimi işgal eden insanlara dirsek, çanta falan atan bir tipim. ancak iş araba olunca tıpış tıpış yandan geçmem gerekiyor. yayaların yerini işgal eden bu arabaları nasıl, nereye şikayet edebilirim? caydırıcı cezaları var mı, eğer varsa uğraşmayı düşünüyorum tek tek.

problem şehirdeki otopark sorununda. yapılacak bir şey yok.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (20.11.15 19:36:14)
whatsapp'dan fotosonu cekip polise yollayabilirsiniz belki yaptirimi olur, bilmyorum polis haberlerde dikkate aliyoruz diyor ama ornegini okumadim henuz.

ben de yayayken gicik olurdum da bi kac defa mecbur parkettigim oldu kisa sureli :(
  • jedilance  (20.11.15 19:45:33)
fotoğrafını çekip whatsapp'tan 0552 1550155 ve 0533 1550155 numaralarına yollayıp şikayet edebilirsin.

  • dust in the wind  (20.11.15 19:45:58)
Ben park etmiyorum ama bazı park edenleri de anlıyorum. Ömrü park yeri aramayla geçen insanlar var... Otopark lazım...

  • ssiradanbirigibi  (20.11.15 20:05:55)
o magandaların arabalarını çizesim geliyor. sonra durduk yerde suçlu olmayayım diyorum. ara söyle gelip çeksinler arabayı ya da DITW'in dediği işe yarıyorsa onu yap.

  • nawar  (20.11.15 20:09:04)
whatsapp a foto yeterli olmuyor diye biliyorum. 3-4 sn video cekip yollayin. plakayi ve kaldirimi gosterip yollayin.

  • icim urperiyor  (20.11.15 20:15:23)
6 yıldır araç kullanıyorum. bir kez bile olsun kaldırıma park etmedim. park yeri bulamazsam oradan uzaklaşırım. giderim uzak da olsa başka bir yere koyarım. baktım park yeri bulamıyorum orada durmam artık. kurallara sen uymazsan ben uymazsam nasıl olacak bu işler?

  • burya  (20.11.15 20:21:20)
Kaldirimda ucerli yuruyup yer birakmiyorlarsa pardon gecebilir miyim falan de daha medeni bir davranis olur dirsek atmaya nazaran.

  • sckxyss  (20.11.15 20:33:40)
Bu Whatsapp'tan mesaj atıpta sonuç alan var mıdır ki?
Eğer varsa bende tek tek uğraşabilirim.
Ya da gerçekten işe yarayan başka bir çözüm var mıdır, arabayı boydan boya çizmek dışında?
  • büyük engizisyoncu  (20.11.15 20:46:25)
evet whatsupptan sonuç alan varsa bende tek tek gördüğüm tüm ihlalleri buraya atabilirim. yol boyunca park etmenin yasak olduğu yere park edip 2 şeritlik yolu tek şerite düşürüyorlar burda mesela. işe yarar mı?

  • peace.on  (20.11.15 20:50:30)
Haberlerde 900 kişinin whatsapp ihbarlarıyla ceza yediğini okumuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum tabii.

  • dust in the wind  (20.11.15 20:53:57 ~ 21:00:10)
çize çize geç arabaları. acıma.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (20.11.15 21:35:00)
Ben whatsapp tan çekip yolluyorum plaka net görülür bir biçimde. Saati ve neresi olduğunu soruyorlar . Özellikle soruyorum ceza kesildi mi diye . Evet diye yanıt alıyorum . Bilgiler net deilse ceza kesemiyorlar

  • lilidance  (21.11.15 00:02:17)