bu kepeğin kesin çözümü kelleşmek midir

düzenli banyo yapan veya saç yıkama aışkanlığı olan biri değilim. saçlarımı banyo yaptığımda yıkarım ve diplerini taramam daha sirke sürüp dün banyı yaptım ama bugün saçlarımı elleyince kepek geliyor dün banyodan sonra annem bakıp geçmiş demişti ne ara arttı hemen çocukken hatırlıyorum babam siyah ceket giyince omuzları kar yağmış gibi olurdu şimdi tepesi açıldı kepek geçti benim de sonum böyle olmasın o kadar yok bence ama yine de geçmedi yıllardır yazın geçiyor denize falan girip kısa kesitirince ama kışın ve baharda artıyor.

head&shoulders dene.

  • fayfim  (20.11.15 12:00:36)
Head & shoulders +1

Zamanında benim de burda sormuşluğum vardır. Bana da Head & shoulders tavsiye etmişlerdi. Şu an kepek yoksa bu şampuan sayesindedir.
  • otonom  (20.11.15 12:11:58)
Kepek sacinin dibinde kalan olu cilt derisidir. Sacini yikamazsan degil head and shoulders kellesmek bile ise yaramaz.

  • Traveller  (20.11.15 12:12:49)
Her gün yıkanırsanız kepek kalmaz zaten. Head & Shoulders eminim iyidir ama bebe şampuanı da iş görür.

  • whimsical  (20.11.15 12:14:31 ~ 12:14:58)
birkaç yıl öncesine kadar ben de çok muzdariptim kepek derdinden, o aralar piyasada olan ama sonradan yasaklanan bir şampuan / ilaç vardı ismi Zetion, o tamamen çözüyordu.

Şimdi sana onu bul kullan demiyorum tabi ki ancak onun prospektüsünden geçen kullanım şeklini normal kepek şampuanları (head & shoulders) ile uygulayınca da sonuç mükemmel oluyor. Normal duş alınca geçmeyen kepek bu uygulamayla bitiyor.

Kağıt kalem alın açıklıyorum. Öncelikle yıkanma sıklığını yazalım. 3-4 günü aşmasın. Şimdi kepek şampuanını nasıl kullanacağımıza gelelim. Önce fındık kadar bi miktar şampuanı saçımıza parmaklarla (tırnaklarla değil) 2 dk bastıra bastıra masaj yaparak uyguluyoruz ve beklemeden duruluyoruz. Ardından vücudu yıkama işlemine geçmeden önce ikinci şampuanı yapıyoruz. Bu sefer deminkinden daha çok ( iki katı ) şampuanı alıp 3-4 dakika parmaklarla bastıra bastıra köpürtüyoruz (ikinci şampuanı yapmaya başlarken saçlarımızdan su akacak kadar ıslak olmamasına dikkat edelim çünkü uzun süre köpüklü duracak, çok ıslak olunca akıyor durmuyor.). Şimdi saçlarımız köpüklü iken kafaya su değdirmeden vücudun kalan kısmını yıkıyoruz. en az 5 dakika daha kafamızın köpüklü kalmasını sağlıyoruz. ardından durulanıp bitiriyoruz. Bunu yaparken su çok sıcak veya soğuk olmamalı, hemen ardından havlu ile ( fön değil ) iyice kurulamalıyız.

Bu uygulama ile sorunun büyük oranda geçecektir.
  • okumayi sevmeyen okur  (20.11.15 12:42:19)
Head & shoulders falan ne varsa denedim de en sonunda tek bir şampuanda buldum çareyi..

Yaklaş, hayatının bilgisini veriyorum şu an..

Prozinc..

İlk iki yıkamadan sonra geçiyor, üç yıldır da düzenli olarak kullanıyorum.. Diğerlerine para verinceye kadar hemen bunu al bir dene.. Reklam gibi oldu ama aşırı memnunum, o yüzden öyle oldu :))
  • sustum  (20.11.15 12:44:48)
Sorunun net sebebini bulabilirsin. Belki kepege neden olan sey tukettigin gidalardan bir madde veya bulundugun yerin hava durumu veya hayatindaki bir stres noktasi veya bir deri mantari. Bunun icin sacindan parca aldirip bir test ettir

  • terspeygamber  (20.11.15 12:47:19)
Head & shoulders mentollu olanı çok iyi geliyordu, sonra normal olanı aldım kepekten boğuldu kafam. Tekrar mentole döneceğim ama kışın da üşütüyor.

  • six packsiz  (20.11.15 12:51:29)
çok yıknmaktan da kepek oluşuyor benimki öyleydi mesela ve doktor kafa derinin biraz yağlanmasına izin ver o yağ saçın gübresidir dedi ve denedim biraz zor oldu ama kepeksizim kafayı toprladık.

  • jamswety  (20.11.15 14:44:49)