Beyin kanaması acil doktor

Var mı doktor? Babam yoğun bakımda. Nolur. Soru sormak istiyorum.

sorunu sor sen elbet bir cevaplayan çıkacaktır. daha 2 ay önce annen hastalanmıştı, çok geçmiş olsun.

  • kalanlarin savasi  (19.11.15 21:57:12)
O kadar talihsizim ki bakın siz de biliyorsunuz. Annem hala kanser ışın tedavisi alıyor. Biz evdeydik babam ben yokken kardeşime bakıyordu ben çalışıyordum. Şimdi arkamdaki babam da gidiyor.

Ailede ırsi tansiyon var. Tansiyonu çok yüksekti, sol tarafına komple felç indi. Acile gittik. Yoğun bakımda yatıyor, 48 saat doldu. Uyutuyorlar. Tansiyonu oynuyor ama genel olarak son birkaç saattir düşük. Kımıldatamıyorlar.

72 saatin dolmasını bekliyorlarmış. Ne yapılabilir? Ne yapılacak dolunca? Bi şans, babam bize geri gelir mi? Hayat benden babamı da mı alır? Otizmli kardeşim ile başbaşa mı kalırız?

Hayatta insanın bir kere mi yüzü gülmez?

Nolur gören doktor varsa cevaplayın.
  • mutlubulutlar  (19.11.15 22:04:11)
Up...

Allah yardımcınız olsun :(
  • whatyougetiswhatyoudid  (19.11.15 22:32:49)
çok geçmiş olsun, acil şifalar. doktor değilim. 20 yıl önce babam beyin kanaması geçirdi sağ tarafı felç oldu çok şükür iyi ve bizimle birlikte. sadece tahmin yürütüyorum, belki tansiyonu stabil hale gelince ameliyata alırlar onun için bekliyor olabilirler. hiç hasar kalmadan bu süreci atlatan o kadar çok insan var ki, içinizi ferah tutun tez zamanda sağlığına kavuşur umarım.

  • unusual  (19.11.15 22:41:38)
Kaç yaşındaydı babanız kanama geçirdiğinde?

  • mutlubulutlar  (19.11.15 22:46:44)
ablam da beyin kanaması geçirmişti 72 saat dediler kritik saat deyip durdular,sonra her şey normal olunca 60 saat sonra falan uynadırdılar ve 1-2 haftada toparlamıştı kendini. ameliyata falan gerek olmadı ama tansiyon kaynaklı bi durum olmadığından sizin için net bişeyşler söyleyemicem.
hemen panik yapmayın. kötü şeyler hep böyle üst üste geliyo ama henüz bişey olmamış, hala umudunuz var, sakin olun çok çok geçmiş olsun.

  • pamuk helvalar cebe  (19.11.15 22:53:43)
hemen panik olmayın. bazen 72 saatin üzerine çıktığı da olur. umarım tez zamanda sağlığına kavuşur. ve lütfen burayı editleyin durumdan haberdar edin.

  • kalanlarin savasi  (20.11.15 00:09:48)
Bi arkadaşın babası epey de yaşlıydı 60 civarı olabilir. Sol tarafına birden felç inmişti. Adam 1 hafta yoğun bakımda, sonra 1 haftada serviste kaldı. Sonra çıkardılar. Bi süre sonra fizik tedaviye başladı. 6 ay sonra kolunu biraz oynatıyordu, ve değnekle yürümeye başladı. Bi kaç yıl içinde de değneksiz yürümeye başladı ama bacağını hafiften savurarak yürümeye başladı. Parmaklarını falan da epey oynatıyordu ama eski kuvveti yok diyordu.

Benim 90 yaşındaki dedem 3 hafta yoğun bakımda yattı. Ama o felç falan olmamıştı. Farklı bi kanama ismi söylemişlerdi. Direk düşmüş bayılmış (Ebru Gündeş?). Hiç uyanmadı.
  • kaledekiyalnizlik  (20.11.15 02:05:02)
Yok mu doktor?

  • mutlubulutlar  (20.11.15 10:36:24)
yakını beyin kanaması geçirmiş biri olarak diyeceklerim. son dakikaya kadar her sey değişebiliyor. mesela bizim yakınımızın once konuşma- hafıza- yürüme kalibiliyeti gitmiş sonradan tekrar düzelmişti. Çok zor bir süreç Allah yardımıncınız olsun biliyorum ama lütfen asla ama asla umudunuzu yitirip de moralinizi bozmayın, çünkü gerçekten herşey iyleşme süresince değişebiliyor. Buarada hastahaneden cıktıktan sonra da hep tetikte olun, tekrar kan sızma yapabiliyor. hastahaneden çıkıp gelse bile aradan biraz sure gecince gene hep kontrollere gidin ki film çekilip bakılsın. Buarada şehrinizi yazmamışssınız. Ankara dan size doktor tavsiye edebilirim.

  • dimia  (20.11.15 19:02:47 ~ 19:03:46)
İstanbul dayız.

Doktor dün bana beyin ölümü gerçekleşti dedi. Hiç mi yok yapılabilecek bişey?
  • mutlubulutlar  (21.11.15 08:24:18)