Excel satırdaki verileri sütuna yazdırma

Merhabalar ekteki resimde gösterdiğim gibi bir konu var excelde yapmak istediğim. Satırlarda bulunan verileri sütuna aktarmak istiyorum. Aklıma en kısa yol satırı sol tarafa kopyalayıp aşağı kaydırmak var ama bu işi daha kolay nasıl yapabilirim if koşulu ile falan kontrol ediyim dedim ama bütün değerler birbirine girdi. Normalde manuel de yapılabilecek bir şey fakat veri çok büyük olduğu için epey vakit alıyor :(
Yardımcı olabilecek var mıdır ?

Çok çok teşekkürler.

Eğer başlıklar bu şekilde kırmızı ise şunu yapabilirsin;

Sütunları seç filtre ekle. Sonra Renge göre siyah olanları filtrele. a2'deki kağıtın yan hücresi b2'ye gel =a2 yaz. Sonra bunu aşağı doğru sürükle tüm sütun bu şekilde olsun. Sonra b2 sütununda yeni oluşturduğun değerleri kopyala ve veri olarak yapıştır. Sonra a sütununda siyahla yazılı değerleri sil.

A sütununda boş olan hücreleri filtrele ve a2'ye şu formülü yaz; =EĞER(a2<>"";a2;""). bunu a sutununda bos olan hucrelere yapıstır.

umarım başlıklar kırmızıdır:D

yada yolla dosyayı yapıp yollayım
  • PoscheN  (16.11.15 08:59:39)
Hocam çok teşekkür ederim. Bu bile acayip yeterli oldu. Fakat son işlemi yaparken dediğiniz formülü yazdığımda bütün değerler aynı oluyor. Örnek üzerinden konuşmak gerekirse hepsi Fabrikadan Gelenler oluyor.

  • sylcn  (16.11.15 09:47:07)