Edirne? Sakarya? Hangisini Tercih Edersiniz?

İstanbulda yaşıyorum/çalışıyorum ama artık bir tercih aşamasına geldim.

Çalışma şartları hemen hemen aynı. Bu iki şehirden birini seçmem gerekiyor. Küçük oldukları dışında iki şehri de hiç bilmiyorum.Artıları/eksileriyle hangi şehri tercih ederdiniz?

Ayrıca Edirne için, sıkıldım bi Selanike Atinaya gidip gezeyim deme durumları nedir? Nasıl olur?

Edirne insaninda Trakya kafasi Sakarya insaninda Anadolu kafasi var. Sakarya ustelik muhafakar bir yer. Secimini buna gore yap. Edirneli cok kisi zaten cifte vatandas (gocmen) onlara vize yok ama senin alman gerekebilir. Vizeyi de Istanbul'dan alacaksin.

  • Traveller  (15.11.15 20:28:08)
edirne tabi. çünkü CHP.

  • fatihkkk  (15.11.15 20:31:33)
sakarya'nın bir artısı yok, istanbul'dan gelen biri için oldukça sıkıcı bir şehir. edirne'yi bilmiyorum ama sakarya'dan kötü olamaz. 18 yıl orada yaşadım biliyorum.

  • baba jo  (15.11.15 20:34:00)
sakaryanın tutuculuğu sebebiyle çeşitli sorunlar oluşabiliyor, dedirneyi dene derim

  • gazozailacatmauzmani  (15.11.15 20:50:55)
13 sene kırklareli'de yaşadım edirne'ye çok sık gidip gelirdim bence hiç düşünme edirne'yi tercih et.sakarya'da çok uzun süre kalmadım ama orda okuyan arkadaşlarım epey sıkıcı buluyolardı sakarya'yı . 2. sorunuza gelince araları o kadar yakın değil ama sabah çıkıp öğlen selanik'i gezip akşama dönebilirsiniz diye tahmin ediyoruum.

  • orixim  (15.11.15 20:52:29)
edirne: avrupa.
sakarya: sıkarya.
www.youtube.com
  • late viper  (15.11.15 20:53:08)
ay bu da sorulacak soru değil, edirne elbette.

  • devilred  (15.11.15 20:53:16)
Edirne, medeniyet; Sakarya, Anadolu çomarı.

  • angelus  (15.11.15 20:55:26)
bu soruyu görmemiş olayım... tabii ki edirne.

şengen vizen varsa yunanistan'a geçmek sınıra yakınlığından ötürü daha rahat olacaktır tabii, ipsala'dan otobüsler kalkıyor olmalı.

bir de sözlükten freekara'ydı sanırım yanlış olmasın, tee yıllar önce uludağ sözlük'teyken konuşmuştuk bunu, edirne'den yunan kanallarını izliyodu. yunanistan ligi maçlarını falan. çanak anteni ona göre mi ayarlamıştı napmıştı bilmiyorum. ilgin varsa öyle çılgınlıklar da yapılabiliyo herhalde. ya da beni yedi bilmiyom. ama maçları izlediğinden eminim.

edit: yalnız şimdi baktım da, ipsala'dan selanik 6-7 saat sürüyormuş. atina zaten taa içerde. öyle günübirlik gitmek falan sıkıntılı olur sanırım.
  • der meister  (15.11.15 21:07:46 ~ 21:10:33)
Aslında yunan tarafına geçmekle ilgili sormak istediğim günü birlik/haftasonunda falan vizesiz geçmek gibi bir durum olabiliyor mu?

Sanki bazı ülkeler için belli bir güne kadar vize gerekmiyor diye birşeyler okumuştum zamanında.

Galiba Edirne için tek dezavantaj İstanbul'a Sakaryadan daha uzak olması kalıyor.
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (15.11.15 21:14:22)