Evlendikten sonra hayvan sahiplenme

vlendikten hemen sonra kedi sahiplenmek istiyor nişanlım. Ben de biraz zaman geçsin sonra sahiplenelim diyorum. İkimiz de hayvanları seviyoruz baya. Ev arkadaşım bir kediydi kaçana kadar :) nişanlım da kaplumbağası ile yaşıyor...

Evlenir evlenmez almak mantıklı mı? Yoksa bir müddet beklemeli mi.?

boşanırsanız sorun olur. 2-3 yıl almayın.

  • kargn  (14.11.15 16:33:58)
özel bir mantıklılığı veya mantıksızlığı yok bana sorarsanız.

sizin genel anlamda bir isteksizliğiniz yoksa hemen sahiplenebilirsiniz bence. agucuk gugucuk çok güzel geçer ilk günler. kedi zaten çok zahmetsiz bir hayvandır, güzel güzel yaşarsınız.
  • bir garip melek  (14.11.15 16:34:44)
balayına giderken nereye bırakacaksınız? ha gitmeyecekseniz neden sıkıntı olsun?

  • nickimin hakkini veremedim  (14.11.15 16:36:42)
Balayını düşünüyorum, sonra el öpmeye gidilecek falan derken bol bol gezeceğiz mecbur o yüzden geç alma taraftarıyım ama nişanlım da ısrarcı..

Zamanında kedim olduğu için zorluğunu biliyorum seyahat esnasında... Uçakta çok tedirgin oluyordu benimki...
  • buffy de vampir sayılır  (14.11.15 16:39:01)
Seksten zaman kalmaz, almayın

  • Cruyff  (14.11.15 17:27:02)
goril alın

  • hebanon  (14.11.15 17:39:18)
goril alın +1

  • sayns  (14.11.15 18:10:30)
goril sevişmenizi izler, o kadarına akılları eriyor. -1
lemur alın.

  • kargn  (14.11.15 18:11:56)
kargn yazdığını akıl edememişim cık cık, lemur daha mantıklı +1

  • sayns  (14.11.15 18:17:50)
çocuk değil ki bu ne farkedecek ha önce ha sonra. zaten gezmeseniz bile işe gidip çalışmayacak mısınız? bakacaksanız alın bakamayacaksanız almayın bu kadar basit.

  • panda  (14.11.15 18:47:58)
@panda, işe gitmekle tatile çıkmak arasında dağlar kadar fark var.

kediler 17 18 saat kadar uyurlar zaten, işe gittiğimde uyuyor, keldiğim zaman uyanıyordu, kendisi böyle alışmıştı. sonra birkaç saat benimle vakit geçirip tekrar uyuyordu..

fakat 1 hafta evde yalnız kalan kedi depresyona girer. temiz kumu da olsa etrafa kakasını yapar vs.

Sıfır bilgi ile hayvan alalım mı almayalım mı diye sormadım.. Zaman hk tavsiyenizi istedim.
  • buffy de vampir sayılır  (14.11.15 18:59:05)
@buffy, şunu anlamıyorum çok pardon, evlenip hemen ertesi gün kedi mi almayı planlıyorsunuz? önce balayı bilmem ne işleri halledilir ki bu da olsun en fazla 2 hafta, ondan sonra zaten yerleşik düzeninize geçip herşey "normale" dönünce alın kedinizi.

  • panda  (14.11.15 19:03:39 ~ 19:04:36)