Roma'da kalacak yer ve diğerleri...

Romalılar!

Nihayet biz de bir Roma gezisi planlıyoruz. Mayıs 2016'da gerçekleştirmeyi umduğumuz 5-6 günlük tatil için genel öneriler rica ediyorum (Hepsine cevap vermek zorunda hissetmeyin, istediğiniz sorudan başlayın):

- Spagna civarında kalmayı düşünüyoruz, başka bir önerisi olan var mı?

- Şöyle balkonundan/terasından şehir görülebilecek, mümkünse balkonlu/teraslı otelde kalmış olan var mı? Booking.com'da 3-4 saattir geziyorum, emin olamıyorum bir türlü. Tavsiyeniz olan otel varsa tercihimi kolaylaştıracak. İki kişi için B&B fiyatı 150-180€'yu (Maks. 500TL/gece) geçmemeli.

- Gezilip görülecek yerler konusunda bir sürü site var zaten ama sizin "o sitelerde falanca mekan pek görülmez ama mutlaka gidilmesi lazım" diyeceğiniz yer varsa memnuniyetle yapılacaklar listesine eklerim.

- Günlük ortalama ne kadar para harcanır? Öğle ve akşam yemeklerini lüks olmayan mekanlarda kaç € ortalama?

- Sorularıma ek olarak söyleyeceğiniz bir şey varsa buyrun.

Roma forumuna kesin gidin.
Başka diyecek bi şeyim yok :)

  • i ve been mistreated  (08.11.15 18:20:32)
Roma'da heryer çeşme, şişe edinin ve hep Çeşmelerden doldurun.
Öğün başı 30€ falan tutar 2 kişi tahminim. Öğleni pastane ve Kahveci tarzı yerlerden sandviç alıp daha ucuza getirebilirsiniz ( tahmini 10€ falan)
Pantheon girişin karşısında venchi dondurma var oradan kesin dondurma yiyin (Pantheon kapısında sağa doğru yürüyün ara sokağın girişinde) karşısında da Kahveci var orada kahve için, cappucino falan 1€.
  • eksitadinda  (08.11.15 18:48:48)
Ben popolo meydanda bir otelde kaldim ama simdi gitsem academiada kalirdim konumu cok iyi. Ogle yemeklerini pizzacilarda gecistirirseniz cok
Ucuza getirebilirsinz. Navona etrafndaji
Otellere de bakin derim. Ayrica trasteveredeki restoranlari arastirip mutlaka bir aksam orda guzel bir yemek yemelisiniz. Yahudi mahallesini es gecmeyin.
  • bordeaux  (08.11.15 19:57:30)
pompi de tiramisu yiyin. bir lokma yedim aşırı lezzetliydi ama midem çok ağrıyordu :(( ben yiyememiştim benim yerime de yiyin

booking com da 8 puan üstüne güvenebilirsiniz. yorumlarda manzara konusu da yazar
  • kucukharfler  (09.11.15 00:07:43)