sporu gece yatmadan önce mi? gündüz işe gitmeden önce mi? yapmalı

30dk cardio ağırlıklı hafta içi 5 gün sporum var.

gece 23:30-24:00 yapıp ardından yatıp zıbarıyorum.

ikinci seçenek 06:15-06:45 arası spor.

şimdi uyanır uyanmaz cardio ağırlıklı spor yapmak ne derece mantıklı?
spor bittikten hemen sonra uyumalı mı yoksa?

Sabah yap. Gece adrenalindi kortizoldü derken uyuma saatinde gereksiz hormonlar salgılar sistemi bozarsın. Sabah kardiyo için ideal saatlerdir.

  • angelus  (07.11.15 16:30:24)
bence sabah yaparsan daha faydalı olur. cardio'dan sonra duşunu alır güne devam edersen etkiyi daha çok arttırırsın. kilo vs durumları daha çabuk dengeye girer. gece yapıp yatınca etkisi daha az olur bence.

  • total paranoia  (07.11.15 16:30:52)
sabah +1

uyandığında tatlı birşeyler at ağzına. sonra doğru spora. zaten gün boyunca tatlı içerikli şeyler yemiyorsunuzdur (:
  • ucurulmamak umidiyle  (07.11.15 16:35:18)
Sabahları yap tamamen aç karnına. Hatta sporun üstüne de kahvaltı yapmadan önce 1 saat civarı bekle yağ yakımı yapmak istiyosan baya etkisini görürsün bu şekilde. Yağ yakma gibi bi derdin yoksa da sabah yap, kahvaltı olayını da kafana göre ayarla.

  • memories  (07.11.15 17:32:03)
sabah yap tabii.ac karnına yapmak yerine spordan 1 1 bucuk saat önce yemek yiyip daha sonra yaparsan diğerlerine göre daha fazla yararını görürsün.

  • keegan  (07.11.15 18:02:23)
Tamamen aç karına spor yapılmaz. Yıllardır spor yapıyorum besyo okuyorum aynı zamanda böyle bir şey yok. Yemek yenir ve aradan 1,5-2 saat geçmesi beklenir sonra spor yapılır. Kahvaltı için erken kalkmak sorun olmayacaksa sabah yapmak daha mantıklı. Unutmayın spor yapmak kadar düzgün beslenmek ve doğru uyku düzeni de çok önemlidir.

  • powerpufgirl  (08.11.15 18:28:11)