AoE II HD + Wine sorunu

Merhaba, yeni ek paket cikinca sonunda steam uzerinden satin aldim oyunu. Windows xp'ye kurulamadigini gorunce(benim bootcamp'im :P) Wine uzerinden kurayim bari dedim, ama saatlerdir ne yaptiysam bir turlu 1280x800 cozunurlukte oynayamiyorum, hep cok zoomlanmis gorunuyor, orijinal versiyonda oldugu gibi.

Forumlara baktim, Wine uzerinden kurulum basliklarinda anlatilanlari hep denedim ama nafile. portingkit'le kurdum olmadi kaldirdim, sonra playonmac ile denedim gene basarisiz oldum. Sistemim Yosemite.

Isin sacma yani, ben xp uzerinden user patch sayesinde Age of Chivalry: Hegemony gibi guzel modlari zaten yuksek cozunurlukte oynayabiliyordum, simdi tekrar para verip aldigim "resmi + hd" versiyonu oynayamiyorum. :(

Belki bunu cozebilmis olan vardir.

Yav o 500 yıllık oyunun hd versiyonu bin tane bug ile dolu. Windows'ta çalışması bile mucize. Mac'te çalışması ise göklerden gelen karar "ol" dese ancak olur herhalde. Çok ukalaca bir cevap olduysa üzgünüm de bu durumu başka türlü anlatamazdım.

Not: bir yılı geçkin süredir her gün iki saat falan oynuyorum. 870 saat toplam sürem var.
  • i ve been mistreated  (07.11.15 00:42:22)
Iste aslinda kagit uzerinde sorunsuz calisiyor, yol gosteren olmasa kendi basima bulamazdim nasil kurulacagini fakat gordum ki windows'da bile oyun ciktigindan beri bu cozunurluk sorununu yasayan cokca insan olmus (hatta daha da absurd olarak, dusuk fps&lag!). FE daha gelistirilirken umutluydum ama HD ile yayinlaninca isi batirmislar anlasilan.

Bende oyunun eski orijinal cd'leri var. Onlarin ustune, FE'i(mod versiyonu, sonradan resmi yayinlanan hali degil) ve AoC:H'yi xp ile oynayabiliyordum. Malum AK sadece HD versiyonda cikti, hem onu oynayayim hem de su steam workshop modlarini deneyeyim diye niyetlenmistim. Cok guzel yepisyeni terrain'ler uretmis oyuncular. :)

Denemediysen AoC: H'ye bak kesin.
  • common of demons  (07.11.15 00:54:56 ~ 00:55:20)
Aoc h nedir?

  • i ve been mistreated  (07.11.15 13:02:54)
  • common of demons  (07.11.15 13:05:48)
Şöyle bir şey buldum ama işini görür mü bilmiyorum muhtemelen sen de denk gelmişsindir. steamcommunity.com

  • i ve been mistreated  (07.11.15 13:53:35)
Şöyle de bir google araması yaptım baktın sonuçlar işe yarar. www.google.com.tr

  • i ve been mistreated  (07.11.15 13:55:33)
Sagol, oyle farkli farkli rehberleri deneyerek kurup-kaldirdim zaten. Oyun su an calisiyor zoomlanmis halde. O sorunun -henuz denemedigim- cozumunu hala ariyorum. :)

  • common of demons  (07.11.15 14:10:51)