Sakalda kepeklenme

Arkadaşlar bir süredir bu durumdan muzdaribim. Özellikle üniversite son sınıfta artmıştı, mezun oldum azalır gibi oldu askerde yine arttı. Doktor stresten demişti ozaman. Ama stresli olmasam bile bu durum devam ediyor. Genellikle sakallar uzadığında oluyor. Mesela 2 hafta kesmediğim sakalımı az önce kestim. Makinenin taraklı kısmıyla kesiyorum, o da kaldırıyor deriyi hemen. Şu an öbek öbek 2 yer kızarıklık var gayet koyu şekilde çenemin altında. Cilt temizliğine dikkat ediyorum. Hani kirlendiği için kepekleniyor desem, öyle bir durum da yok. İnternette okuduğum kadarıyla sürekli geçiren bir şey yokmuş, geçici çözüme de razıyım aslında. Gören duyan varsa aydınlatsa keşke beni.

Aynı problem bende de var. Sakalı uzatınca özellikle çene altında kızarıklık başlıyor. Hastalık: yağlı egzama

Bende m-furo diye bir merhem var. Haftada 1-2 kullanım ile kızarıklığı giderebiliyorsun. Ancak sakal uzatınca problem daha sık görülmeye başlıyor. Başlıca sebebi de doktorunun söylediği gibi stres. Benim stresli dönemlerimde kafamın birçok yerinde oluşuyor bu kızarıklık.

Sen stressiz olsam da oluyor diyorsun ama stres sen farketmesende yaşadığın bir şey olabiliyor.
  • himmet dayi  (03.11.15 21:53:42 ~ 21:53:55)
yağlı egzama panpa. benim de saçta var. kurumuş halde kocaman kalıp deri çıkıyor. kısır döngüye giriyorum resmen. stresten çıkıyor diyorlar, lan ben bunu görünce stres oluyorum. doktordan krem iste.

  • glamdr1ng  (03.11.15 22:00:50 ~ 22:36:19)
Her duşta mümkünse kepek şampuanı ile yıka sakalı saç gibi. Sonrasında Advantin merhem iyi geliyor. Eğer bulabilirsen sakal bakım ürünleri de çok iyi geliyor cilde.

  • polifonik osuruk  (04.11.15 10:20:30)