Patlıcan neden var?

Selam spartalılar. Akşam akşam bir soru kafama takıldı. Patlıcan neden var? Yani düşünüyorum da, herşeyi muktedir bir yaratıcı olsam bombeli muz şeklinde mosmor bir şeyi neden yaratasım gelirdi ki? Arkadaşlar bakın gerçekten bunu kendinize sormanızı istiyorum samimi olun.

İki dakika bir düşünün, patlıcan daha önce hiç varolmadığı, hiç tahayyül edilmediği zihninizde patlıcana dair en ufak bir tasavvurun oluşmadığı bir dünyada yaşıyor olsaydınız, herhangi bir reklam ajansında çalışan bir ne bileyim bir kreativist, illustrator falan olsanız ve bir gün bir marka için sizden bir tasarım bekleseler patlıcan gibi bir şey çizip mora mı boyardınız. Patlıcanı düşünen tanrı nasıl her şeyi yaratıyor?

P.S: efendime söyleyeyim patlıcan sana girsinli, çıkar o patlıcanı ağzındanlı cevapları kabul etmiyorum.

Tşk.

  • kadirgali huseyin olmayan adam  (02.11.15 02:09:27)
tovbe de karniyarik diye bi sey var.

  • bohr atom modeli  (02.11.15 02:09:45)
işte o bunu hayal edebildiği için allah... rispekt.....

  • der meister  (02.11.15 02:14:01 ~ 02:14:10)
karnıyarık olmak için, imambayıldı olmak için, musakka, alinazik olmak için; köpoğlu, şakşuka, soslu patlıcan, közlenmiş limonlu sarmısaklı patlıcan salatası, karışık kızartmaya çeşit vb olmak için. bilip de unuttuğum ve bilmediğim çok daha fazlası olan diğerleri için. tabii bir yandan da her şey olabilmeye yatkınlığı karaktersizliğinden de gelebilir. kerevizin, ıspanağın, karnabaharın, taze fasulyenin, bamyanın, baklanın bu kadar olabilitesi yok, onları da patlıcanı da çok severim ayrı.

tabii esas cevabım şu: amaç beklememek lazım, zira yok. ama ister istemez sonuçları oluyor; kimileri sonucu beğenir, kimileri beğenmez.
  • tedirginlik hucresi  (02.11.15 02:45:30)
Her seye mukterdir bir yaratici tarafindan bugunku haliyle yaratilmamistir o yuzden cok kurcalamamak lazim. Modern patlican insanlar tarafindan farkli tipleri secile secile bugunku seklini, rengini (bembeyaz patlicanlar da var mesela) tadini almistir. Insanlar severe bu hale getirmistir yani onu.

Muzla karsilastirmissin, muz da ayni sekilde insanlar tarafindan sece sece bugunku haline evrimlestirilmis guzel bir meyvemizdir. Muzun asil hali şudur: upload.wikimedia.org

Bizim marketten aldigimiz muz yapay secilimle evrim gecirmis muzdur, dogada normalde yoktur.
  • robokot  (02.11.15 03:38:14)
Köpoğlu ne arkadaşlar acayip merak ettim ya?

  • sweeney  (02.11.15 04:41:17)
Yediğim birkaç sebzeden biri, olmasaydı olmazdım.
Gerçi sebze dediğime pişman oldum, biyolojik olarak meyve sınıfındanmış domates ve patatesle birlikte.

Yaratıcı olsam patlıcandan önce aklıma gelmeyecek bir milyon şey var ama karnıbaharı kesin yaratmazdım.

Bir de robokot'un dediği "seçici tarım" adlı tarım sistemi var. Aslında, hem meyve, hem de GDO.
  • aychovsky  (02.11.15 09:10:39)
Cikar agzindaki ali nazigi ne dedigin ankasilmiyor. Eheuhe.

  • floydian  (02.11.15 13:22:49)