erasmusa gidip te okulu uzatan var mı?

son dönemimde gitme şansım var. ama tırsıyorum okulu yine uzatıcam diye. bi yandan da gitmek istiyorum. var mı böyle birileri.

not: bana abi uzatsan da git demeyin ne olur. uzatmamam lazım.net

erasmusa 20 arkadaşım gittiyse 18i uzattı. fıtratında var.

  • cokponcik  (29.10.15 00:00:45)
kalan derslerini yapabilecegin ya da onlari saydirabilecegin bir uni secimi yap o zaman.
Ya da erasmusa gitmeden once mumkun oldugunca cok ders ver.

  • kuehles blondes  (29.10.15 00:05:23)
Hiç olmadı alttan iki üç ders kesin alırsın

  • i ve been mistreated  (29.10.15 00:05:37)
alttan baska ders yok. sadece 4. sınıf ikinci dönem dersleri. o da 5 tane

  • anti-kahraman  (29.10.15 00:07:35)
o zaman eşşek değilsen uzatmazsın herhalde git. hukuk fakültesinde bir senede 17 ders veren adamlar tanıyorum.

bir de allah rızası için o "te"yi "de" yap, gözlerimin kanamasını yeni durdurabildim
  • cokponcik  (29.10.15 00:10:06 ~ 00:14:12)
diyelim erasmusda tek dersten kaldık. geri dönüp tek ders sınavına gitme şansımız yok dimi. cok mu sacma bi soru oldu

  • anti-kahraman  (29.10.15 00:14:13)
Onu okulundaki international office e sorman lazim bence.

  • kuehles blondes  (29.10.15 00:15:45)
Gittim 2 yıl uzattım. Çok doğru oldu. Gidip uzatmama şansım da vardı iyi ki uzatmışım.

  • roket adam  (29.10.15 00:50:52)
tipci gitti öküz gibi not ve kredi, üstüne yakin sehirler, bolca gezme vs ile geldi. tek dersi vardi orda veremedigi, istanbula gelince girdi.

kimyaci gitti, kafalari cekti, gecen dönem gitti, bu dönem gene gidip kaldiklarinin sinavina girecek.

okuldan okula inanilmaz fark var. kimisi erasmuslulara ek tekrar sinavi koyabiliyor, kaldiysan gelince girip ona göre devam ediyorsun, kimisi git bir sonraki dönem orda tekrarla diyor. (öhm, koc uni, öhm) belli olmaz. sormazsan anlami yok.

uzatmak uzatmamak senin elinde. dil durumun ne, ne kadar vakit ayirirsin, kafan basiyor mu vs vs vs
  • Silesius  (29.10.15 02:00:28)
Uzatman veya uzatmaman aslında biraz da okulunun hatta bölümünün elinde.

Hukukçuyum. 3.sınıf 2.dönemde erasmusa gittim. Eraamusta aldığım 9 dersin 9unu da geçmeme rağmen okulum tam bir sene uzuyor. (1 dönem hiçbir şey yapamayıp, 2.dönem alabileceğim o dersleri) Okulumdaki diğer bölümlerde öğrenciler alamadığı dersleri alabilsin diye çözümler üretilmişken hukukçulara "giderken bunu biliyordunuz" diyorlar. Oysa varlığından daha önce haberim dahi olmayan bir sorunla karşı karşıyayım.

Sonuç olarak işte böyle. Okulunuzdan daha çok özelinize inin ve bölüm koordinatörünüze kadar herkesle konuşun, öyle gidin. Gittikten sonra dahi emin olmayın. Böyle şeyler çıkabiliyor sonradan.
  • okuyamıyom ben ya  (29.10.15 09:17:33)
her giden uzatiyor diye bir sey yok.

orada acilan dersler ile sizin kendi okulunuzdaki derslerin eslesmesi vardir, ya zorunlu teknik secmeli ya zorunlu sosyal secmeli yada direk zorunlu derslerinizden birisine tekabul etmeli ki kredi kaybi yasamayin.

mesela ben 4 ders aldim karsidan, bunlarin 3u kendi okulumda karsiligi olan sayilacak derslerdi, 2sini gectim. bizim okulda normalde donemde 5-6 ders alindigi icin 3-4 derslik bir acigim oldu o yuzden okul bir donem uzamis oldu.

pisman miyim, hayir.
  • jedilance  (29.10.15 11:53:28)
keşke okulum bitmemiş olsa erasmusa bir daha gidebilsem de 2 sene uzatmaya razıyım :D . Öyle diyeyim ben sana...

  • justinial  (29.10.15 12:45:31)