Sevdiğim İş

şu türkiyede sevdiği işi yapan tek ben mi varım lan.

duyurulara bakıyorum herkes işinden bıkmış, iş,sektör değiştiriyor 30 40 yaşından sonra tekrar eğitime başlayıp başka işler yapmaya çalışıyor. iş yerinde desen zaten milleti ite kaka iş yaptırıyorum. maaş günü hariç herkes işinden, iş yerinden nefret ediyor.

neden böyle, başka yaptığı işi sevip mutlu mesut yapan yok mu? sorun bende mi?

bence ailelerimizin müyendis ol, doktur ol para kazanırsın napıcan resmi, müziği, bisikleti, sporu diye yönlendirmesinden kaynaklı. şimdiki aklım olsa napıcam parayı, sinir stress içerisinde derdim.

bizden sonraki (85 ve daha sonrası) biraz daha şanslı. neyse halimize şükretmemizde lazım.
  • morcivert  (27.10.15 13:38:28 ~ 17:56:50)
değilsin, ben de işimi severek yapıyorum.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (27.10.15 13:40:57)
Ben işime bayılıyorum, hayatta yapmayı en sevdiğim şeylerden birisi. Seve seve yapıyorum. Ama @morcivert'in dediği gibi aileler hepimizi sevmediğimiz işlere zorluyor, ben neyse ki çok geç olmadan o mesleği bırakıp sevdiğim işin peşine düştüm.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (27.10.15 13:41:19)
Ben de seviyorum lan,

  • razvan rat  (27.10.15 13:55:16)
çalıştığım yeri değil ama işimi ben de seviyorum...

  • gkhT  (27.10.15 14:00:04)
İşimi seviyorum, ama son 2 iştir çalıştığım yerleri hiç sevmedim.

  • theodor  (27.10.15 14:16:04)
sen ne işle meşgulsün tatlım

  • gulsum  (27.10.15 14:18:51)
Ben de hayvan gibi seviyorum lan işimi.

  • aklimdakisorular  (27.10.15 14:33:18)
@gulsum turizm. hem okullu hem alaylıyım.

  • zugas  (27.10.15 14:49:16)
Mesleğimi seviyorum. Ama cimri patronumun tutumundan çok sıkıldım.

  • umutsuzevjınıkı  (27.10.15 14:53:18)
Ben de seviyorum. İşim iyi çalıştığım yerin ortamı iyi çalışanlar iyi patronlar iyi. Bu kadar iyi olması zaman zaman beni biraz süphelendirse de hiçbir problemim yok. Sakal uzatmama da bir şey demiyorlar. Biraz fazla iyi gibi amk.

  • angelus  (27.10.15 14:57:19)
@angelus bir şey fazla iyiyse gerçek değildir

Deme sakın oluyor oyle is yerleri

ben de sakal birakabiliyorum ama kasindiriyor 4 gün mesain var 3 gün tatil. Tatillerde canım sıkılıyor
  • zugas  (27.10.15 15:17:54)
duyuruda ve sözlükte şikayet edip ağlamayı seviyoruz, o yüzden. yoksa çoğu kişinin şikayet ettiği son şey işidir ama işte burda sistem edebiyatı yapıp john lennon gözlüklü hipster karı düşürmek için oflayıp pufluyorlar sürekli. ben bir bim çalışanının (ki üç kuruş paraya çok ağır çalışırlar) işinden şikayetçi olduğunu duymadım ama nerde mesainin 5 saatini oturduğu yerden sözlükte/duyuruda geçiren beyaz yakalı var sabah akşam zırlıyor. işi zor olduğundan değil, kendi de farkında. şekil şükül olsun işte. güya haspamın bilinç seviyesi yüksek ya, ondan üzülüyor.

  • der meister  (27.10.15 15:21:15)
@der meister o bahsettiğin kesimin varlığını ben de kabul ediyorum ama çok fazla değiller bence. daha az sayıdalar gerçekten işini, mesleğini, iş yerini sevmeyenlere göre.

  • zugas  (27.10.15 15:29:03)
ben de seviyom ya isimi. baya iyi is valla.

  • beyteper canavari  (27.10.15 16:08:30)
ben de seviyorum. sonucta baskalarinin istegine gore karar vermedim.

  • evimin paspasi  (27.10.15 17:14:33)
@dermeister,
genellemeye katılmıyorum, tamam bazen iş az olursa rahatlık batıyor bize ama bimdeki çalışan gidip abuk subuk işlere, projelere parmak basmıyor. riskli tasarımlara kafa yormuyor elini taşın altına sokmuyor. bu arada eminim onlarda şikayetçidir.

ha sorumluluk almayıp, gün boyu inek gibi yatan plaza koridorlarında gün boyu yürüyüş yapıp çuvalla para alan son bik bik öten tipler zaten totoştur, ibindir.

ne çok işini seven varmış bu arada.
  • morcivert  (27.10.15 17:57:56 ~ 18:00:08)
arada şikayet etsem de ben de işimi seviyorum. hatta baya seviyorum.

  • şubatsonrası  (27.10.15 18:03:13)
Bisiklet sporcusuyum, bisiklet mağazasında çalışıyorum, satış ve teknik işler vs. İşe de bisiklet ile gidip geliyorum, günde yedi saat çalışıyorum. Maaşım da iyi. Var mı arttıran?

  • mahsus mahal  (27.10.15 23:53:31)
seviyorum işimi

  • basond  (28.10.15 00:12:08)