işler yolunda gitmeyince napıyorduk

işe giremiyoruz mesela. maddi manevi buna ihtiyacımız var ama giremiyoruz. yapmak istediklerimi başarmak şöyle dursun kıyısına bile yaklaşamadık. 25 yaşındayım, 15 yaşındaki halime dönsem intihar ederim diye düşünüyorum çünkü berbat bir hayatla karşı karşıyayım. napıyorduk?

Bunu ben de çok merak ediyorum. Benim 15 yaşıma dönmeme gerek yok aslında. Geride kalanları umursamayı bırakabilsem bu gece ilerlerim.
İş falan da değil sadece. Bazılarına göre olmuyor yani gelen herkes yaşamak zorunda diye bir kural olmamalı, istediğimiz zaman masayı terk edebilme pas diyebilme özgürlüğümüz olmalı.

  • Giovanni Pipitto  (23.10.15 23:06:44)
7 milyar yaşındaki dünyada hepsi hepsi 70 yıllık bir yaşamın olduğunu düşün. Böyle yapınca ne kadar değersiz ve sıradan bir varlık olduğunu fark edip hayata daha pozitif bakıyorsun. Çok şeyapma o yüzden, su yolunu bulur.

  • angelus  (23.10.15 23:07:31)
yani işte olay sadece benle sınırlı değil aslında, giovanni'nin dediği gibi çevremdeki insanlara karşı da sorumluluklarım var o yüzden çıkmaza girdim zaten.

  • sensible soccer  (23.10.15 23:13:10)
Su butona bi bas bakalım
make-everything-ok.com

  • dahinnotha  (23.10.15 23:22:17)
video ne hakkında hocam? izleyince bize katkısı oluyor mu?

  • sensible soccer  (23.10.15 23:32:40)
lan olm manyak mısın? bir insanın maddi manevi işe girme ihtiyacımı olur be? ne kadar abartılıyor bu iş mevzuları yahu? bir şekilde bulursun. sen gel bir de çalışanları gör bakalım ne kadar mutlu? önemli olan sevdiğin işi huzurlu şekilde yapmak. bunun için çabala. pozitif ol. daha yaş 25 len... ne ki bu? ben 25 yaşımda mezun olamamıştım henüz. şimdi çok şükür işimde bilinen aranan bir adam oldum.

  • aklimdakisorular  (24.10.15 00:02:45 ~ 00:03:06)
ailen "ali'ye veli'ye bak" diye diye bir süre sonra seni de inandırıyorlar. onlar yaptı ben niye yapamıyorum lan oluyorsun.

  • sensible soccer  (24.10.15 00:07:42)
ya peki kötü örnekler? Tonlarca var. onları anlat ailene. elinden geleni yaptığını göster. kimse kolay iş bulamıyor. no problem.

  • aklimdakisorular  (24.10.15 00:10:36)
hocam kötü örnekleri anlatıp napıcam? anlamazlar zaten.

istediğim işi yapmak için çabalıyorum. çalışan insanların mutlu olmadıklarını biliyorum ama ben sevdiğim işi yapacağımı düşündüğüm için mutlu olma ihtimalim var. en azından çevreme faydam dokunur o rahatlatır beni.
  • sensible soccer  (24.10.15 00:20:13)
tamam panpa, sevdiğin işi yapmak için kovala, didin. gerekirse ucuza çalış. yani hakikaten bir sağına soluna bakmalı insan. işşizliğine bile şükredersin, ne bilyim bir engelli görünce falan. olumlu düşünmeyi pollyannacılık ile karıştırma. birisine 40 kere deli dersen deli olurmuş diye bir atasözü var. boşa değil o. kendine kırk kere başaracağını söyle.

  • aklimdakisorular  (24.10.15 00:39:04 ~ 00:40:57)
maddi açıdan işe ihtiyacın varsa gerçekten varsa bi iş bulursun zaten onu geç. düzgün bi iş istiyon. Bunun için sabırlı olman ve kendini geliştirmen lazım. ne bileyim mesleki sertifikalar al dil öğren yapmak istediğin işle alakalı yerlere git stajyer gibi 2 yıl takıl kendini göster. tecrube olur. hem de işi kaparsın.

ben bi ara işsizdim fabrikalar dahil her yere başvurdum imalat bölümüne filan. sonra bi giyim mağazasından aradılar orada tezgahtarlık yaptım. şimdi doğru dürüst bi iş buldum.

1 her zaman 0 dan büyüktür bi şekilde başla hiç iş bulamazsan güvenlik sertifikası al dikil bi yerde para paradır.
  • ergenpezeveng  (24.10.15 00:53:26)
İşsizlik psikolojisi insanı bitiriyor, öncelikle part-time da olsa dandik de olsa derhal bi' işe girip ''kendini hıyar gibi hissetme''yi törpülemek lazım.
O sırada da istenilen iş için kendini donatmakla işleri yoluna sokmak için adım atılıyor.
Sonrası mı? Bu işler zaman alıyor: sabır, sabır, sabır taşı olmak, çatlamak, patlamak, sabır ve daha nicesi. Sabır demiş miydim? Sabır. Ama en azından bir şeyleri elde etmek için çaba göstermenin getirdiği ufacık tefecik de olsa teselli var.
  • o my god they killed kenny  (24.10.15 01:02:37)