sık yıkanmayan birinde kepek nasıl geçer

eminim bunun için bir sürü duyuru açılmıştır fakat gün aşırı yıkandığım için bu mevsimlerde banyodan 2 gün sonra kepek oluyor. bikaç sene önce doktora gitmiştim nizoral şampuan ve bikaç damla vermişti saç için. sonra bir şampuan daha verdi ama onun kokusu falan baya kötüydü. neyse tedavi bittikten sonra kışları ben nizoral kullanmaya devam ettim. saçlarımı kuruttuğu için normal bir şampuanı da saç derime fazla yedirmeden kullanıyordum nizoral ile birlikte. ama en fazla 1 veya 2 gün idare ediyor banyodan sonra saçlarım kepekli halde uzun süre dursam zararlı olur mu napayım.

bence kepek olayının sık yıkanma ile bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum tecrübe ile sabittir, saçına uygun şampuanı bulmak lazım.

  • nyist_  (22.10.15 01:07:25)
  • bacardicola  (22.10.15 01:13:18)
vichy şampuan bende kepeğe karşı işe yarayan tek şey. bir şişe alıp deneyebilirsin.

bundan: urun.n11.com

hassas saçlar için olanını alma mümkünse, içeriğinde bir şey eksik pek işe yaramıyor. normal-yağlı saçlar için olanı ideal.
  • king lizard  (22.10.15 01:29:49)
öneriler illa şampuan olmak zorunda değil nizoralı kullanım şekli veya doğal bir yöntem ya da yıkama ve kurutma şekliyle alakalı öneriler de olabilir.

  • her gece aç  (22.10.15 02:16:39 ~ 02:17:35)
kafana asla sıcak su dökme banyo yaparken saçlarını soguk yada ılık suyla yıka dene faydasını göreceksin

  • fasulyek  (22.10.15 02:46:03)