Red kaşesi bulunan pasaport ile vizesiz bir ülkeye giriş

Bosna Hersek'e gideceğim kısmetse.Problem yaşatır mı? Kaşe 3.sayfada zaten görünmesi zor ancak ola ki kontrol sırasında görüldü,sıkıntı olur mu?

olur. vizesiz girişlerde pasaport kontrolü olur yine de.

  • tepedeki psychedelic adam  (21.10.15 12:45:25)
pasaport kontrolü zaten olur da,sıkıntı olur mu red kaşesi,sonuçta vize istemeyen bir ülkeye giriyorum :)

  • ozi34  (21.10.15 12:55:00)
pasaport kontrolünün yapılması vize istemese de geçerli bir pasaport gerekliliğinden olsa gerek di mi? öyleyse de geçersiz pasaport sıkıntı olacakatır tabii. ben olsam gitmezdim. sen bilirsin.

  • tepedeki psychedelic adam  (21.10.15 13:01:31)
@nrmnm benim aklıma oraya gitti nedense, haklısın.
o zaman bence de alırlar ama neden red aldığını da sorabilir. nerden red almıştın acaba?

  • tepedeki psychedelic adam  (21.10.15 13:55:28)
yunanistan. o sorunun cevabını bende bilmiyorum :) bu arada pasaportta daha önce 3-4 defa kieve gitmiştim onlarında kaşeleri mevcut

  • ozi34  (21.10.15 14:00:13)
bence sorun olmaz, kiev kaşeleri de işini kolaylaştırır. vize istemeyen ülkeye gidip de kapıdan vize reddi yemiş diye döndürülen hiç görmedim ben. muhakkak vardır ama tatile/gezmeye geldim diyen adamı şutlamazlar herhalde. yine de kalacak yerdir, uçak biletidir vs. yanında belge/bilgi götür, ne olur ne olmaz.

  • der meister  (21.10.15 14:02:41)
şimdiye kadar kimse geçerli vizenin olduğu sayfa hariç pasaportumu enine boyuna incelemedi
hatta bazen vize olan sayfayı açıp pasaportu öyle vermişliğim de olmuştur, -çok vize olduğu zamanlarda ve yoğun kuyruklarda
vizesiz giriş yapmadım hiç ama yeşille girdim kimse içine bakmadı (tarihine bi de fotoğrafa bakıyorlar işte, o kadar) bosnayı da bilemiyorum ama o kadar incelemezler diye zannediyorum
  • niye ama  (21.10.15 14:04:28)
Önlemleri alıp gideceğim artık,bir redle geri çevireceklerse zaten işimiz var demektir,bi yeri gezemeyiz o zaman :)

  • ozi34  (21.10.15 14:26:29)
yap diye demiyorum ama ben bi ara tukuruklemistim hafifce red olan sayfayi, sayfalar yapismamisti ama beraber hareket ediyolardi hizlica cevirince.

gorse bile bise olmaz ama iste genctik o zamanlar :D
  • brkylmz  (21.10.15 15:07:54)
yunanistan'ın sizi reddetmesi bosna hersek makamlarında sizin giriş çıkışınıza engel değildir. hatta red alıp sonra tekrar vize alıp yunanistan'a da gidebilirsiniz.

tabi bu dediklerim uluslararası bir suçtan aranıyorsanız geçerli değil.
  • ayiadam  (21.10.15 15:11:51)
@brkylmz ahaha,iyimiş bu :) @ayiadam bosnaya gidip geldikten sonra başvuru yapacağım zaten yine,görülecek bir hesabımız var onlarla :)

  • ozi34  (21.10.15 15:40:04)