Naneli bir sakızı ağzıma atıp çiğnemeye başladığım anda

En az 4 kez olmak üzere hapşırıyorum. Bu sayı bazen 10 olabiliyor. Buna benzer birşey yaşayan var mı? Nane alerjim mi var acaba merak etmeye başladım...
Bu arada son bir haftadır bu sakız, hapşırma olayına sağ göz seyirmesi eklendi. Mesela şöyle sakızı atıyorsun ağzına, 4-5 hapşırık, sonrasında birkaç defa pıt pıt atan bir sağ göz. Şaka gibi sanki ne yapsam ki ben, herhangi birşey yapmama gerek var mı sizce yoksa normal mi?

Aynisi bende de var.alerji mi nedir ben de bilmiyorum.naneli seker sakiz bi sey yedigim an ust uste hapsirma basliyor

  • aquarium  (20.10.15 11:40:00)
var böyle birşey. aynısı küçükken şurup içince de olurdu. mentollü sigrada olmaz ama bak ;)

  • eindaclub  (20.10.15 11:59:14)
Bende de var. Önemli değil.

  • Lim5  (20.10.15 16:28:01)
Benzer durum acı veya sıcak yiyince hapşırma, burun akması, hıçkırma olarak da ortaya çıkıyor. Ya da güneşe çıktığında hapşurma da aynı şey ama kaynağı farklı. Adını unuttum ama İngilizce-Latince karışımlı, "allerji olmayan allerji" (yoksa alerji mi?) ya da "Yemeğe bağlı olarak yediğin şeye karşı allerji olmayan ama allerji gibi"ye benzeyen bir adı var. Tam olarak allerji değil de, hassaslık olarak nitelendirilebilir. Adını arayayım, paylaşırım.

Edit: Gustatory rhinits, adı bu. Kendisi allerjik olmayan burun iltihapları grubundan. Bir de güya allerjik değil ama onun gibi maddeye duyarlı. Ben de o kısmı anlamadım.
  • aychovsky  (20.10.15 16:33:50 ~ 16:38:51)