Bağımlılıklarınızdan nasıl kurtuldunuz?

2 tane bağımlılığım var sanırım, basit işler ama ben aşamıyorum. Her defasında "aman boşver bu sefer de yapayım ne olacak bi dahakine düşünürüm ^^" diyorum. Fiziksel değil, ruhsal bağımlılıklar. Kendinize uygulayıp memnun kaldığınız minik başarı hikayeleriniz var mı acaba anlatsanız da feyzalsak?

yerine daha az zararlı başka bağımlılık bulmak :)

okb olunca illa bişeye tutturuyosun :)
  • la noix  (14.10.15 11:12:32)
Yerini başka bir şeyle doldur, evet. Morfin bağımlısıysan +5k koşular yapabilirsin mesela.

  • arnold schwarzeneger  (14.10.15 11:16:35)
O bağımli olduğun şeylere -giden yolları- kapat önce. sabırla biraz mücadele...

  • 1adam  (14.10.15 11:17:42)
kendini ödüllendir, bir hafta bunu yapmazsam kendime söyle bi kiyak cekicem gibi.

  • pilav  (14.10.15 11:20:46)
Acizliğimden tiksinerek, mümkün olduğunca çok deneyerek, 30-45 gün gibi kısa vadeli hedefler koyarak, sebepleri ortadan kaldırarak, karşı koymanın hazzını düşünerek vb.

  • harvey  (14.10.15 11:25:38)
var. hemde hiç sevmediğim ama yaptığımda acayip keyif aldığım amaçsız gereksiz bişey.
bazen kendimi durduruyorum sırf yapmamak için kalabalığın içine giriyorum. yanımda insanlar varken yapamıyorum bazen de yapabilmek için kendimi saçma sapan zamanlarda yalnız bırakıyorum hiç bişey yapamazsam tuvalete gidiyorum :D

kafanda yani. durdurabilrsin kendini ben durduruyorum sonrada daha uzun bi vakitte daha güzel şekilde değerlendiriyorum. tamamen saçma bi bağlılık benimki hatta bi tür hastalık
  • mantarliborek  (14.10.15 11:31:13)
10 güne kadar alkol bağımlısıydım. Spor ve düzenli beslenme programıyla şu an yeniden doğmuş gibiyim. Umarım böyle gider.

  • makarnavodka  (14.10.15 13:48:04)