sakal kesmek için traş makinesi

jiletle traş olan biriyim hiç makine kullanmadım. makine almayı planlıyorum. traş makinesiyle hem sıfır sinekkaydı hem de sakal kısaltma düzeltme yapılamıyor mu? araştırmalarım sonucu kısaltıcı olanlar ve sıfırlayanlar olarak iki tip makine gördüm hep. ikisi için de kullanılabilecek bir tavsiyeniz var mı?

braun series 7 ya da 9 iyidir

  • sari cizmeli kedi  (12.10.15 11:29:17)
eğer sakalların sık ve sert ise, öyle bir makina yok.
sinekkaydı traş vs yazanların hepsi yalan.

  • skbn  (12.10.15 11:31:32)
Sakal mmden cmye geçerse jilette zorlanır önü açılmamışsa, çok uzamadan kesildiğinde hem pratik olur hemde sinekkaydı olur. Yani çok uzatmadan ertesi günü kesmek hem köpükten hemde kullan attan pratik olur su harcanmaz pek fazla

  • protrek  (12.10.15 12:36:57)
www.hepsiburada.com

bunu kullanıyorum. oldukça memnunum. sakalarım da oldukça sert ve gür.
  • streak  (12.10.15 12:49:55)
braun +1

  • konskenkova  (12.10.15 13:30:23)
@streak hocam merhaba,

sakallarınız oldukça sert ve gür, ve bu bahsettiğiniz makinayla "sinek kaydı" traş olabiliyorsunuz öyle mi?

bakın sıfır traştan bahsetmiyorum.
sinek kaydı, yani kurumsal bi şirkette çalışan beyaz yakalıların her gün yaptığı traş. veya askere gittiysen her sabah kestiğin sakal.

bu makine onu yapıyor öyle mi?
  • skbn  (12.10.15 14:56:14)
ben jiletle kesince elimi sakalıma tersten sürdüğümde sürtünme oluyor. ama braun traş makinesiyle yapınca tersten de pürüssüz oluyor. belki diğer markaların makinesi de öyledir de ben kullandığımı söylüuorum. benim ki serie 7 den eski ama traş başlığı aynı. benimki şundan (git: www.efiyat.com )

  • konskenkova  (12.10.15 18:56:20 ~ 18:56:52)
sinekkaydı rq1275
kısaltıcı qg3320
benimkiler bunlar memnunum...
  • ucan spagetticanavari  (12.10.15 18:59:13)