Yangın çıktı yanıyorduk!

Hemen yan tarafımızda bulunan binanın sahibi bahçesini baz istasyonuna kiralamış (Turkcell, Avea, Vodafone).

Bayramın ilk günü de baz istasyonu kaynaklı büyük bi yangın çıktı, yan binanın arka cephesi komple yandı kül oldu, yangın benim oturduğum daireye de sıçradı balkon tarafından ama allahtan itfaiye zamanında müdahale etti de söndürüldü.

O anda ben yoktum evde ama benim hatun büyük panik yaşamış, apar topar atmış kendini uykudan uyanıp,

ŞİMDİ SORUM ŞUDUR Kİ: Ben bu operatörlere tazminat davası açayım mı? Bi getirisi olur mu? Zaten 5 senedir götümüzün dibinden radyasyon yiyp duruyoruz yeşile dönücez valla. Ne dersiniz?

zarar varsa tazmını ıcın dava olmasa da basvuruda bulunman lazım.

  • bryan fury  (04.10.15 22:34:46)
Nereye başvuruyoruz?

  • msb  (04.10.15 22:53:20)
cihaz kımınse o operatore. zarar tespiti için itfaiye ya da sigortadan bırılerı gelir.

  • bryan fury  (04.10.15 22:56:01)
önce baz istasyonunu kurana başvur derim. zararını ispat ederek. olnlar reddetsin, sonra bir avukat bul. mevzunun bundan sonrasını onunla yürü. avukatla kazanırsan hisse verme yoluyla anlaşabilirsin. eğer gerçekten zarar gördüysen bişeler alırsın.

  • fempusay  (04.10.15 23:00:24)
Şimdi aslında ben maddi zarar görme kısmından girmeyeceğim (toplasan 1000 lira zarar yoktur), manevi anlamda zarar gördük, korku yaşadık, ve o baz istasyonu orada olduğu sürece hep bi korku olacak.

Buradan hareketle bir şey yapamam mı?
  • msb  (04.10.15 23:07:12)
önce maddiyi ispat, sonra manevi için yanında zorlama gerek. manevi bizde çok işe yaramaz. ama maneviyi ispat etmen lazım. örneğin anksiyete gelişmişse ve bunun yangınla ortaya çıktığı ispat edilebilirse, bak o zaman parayı alırsın dostum. diğerleri amerigan filmlerinde...

  • fempusay  (04.10.15 23:18:10)
Hemen taşın.

  • hayde bre  (04.10.15 23:32:42)