kedi tırmaladı :(

sokak kedilerine yemek veriyodum . Bi tanesi tırmaladı beni. Çok az kan vardı yarada. Bişey olur u?

@sadakatsiz

bu netliği seviyorum işte buradaki.
  • no frost  (29.07.15 06:51:04)
  • neseranni  (29.07.15 07:48:16)
Kanadiysa asi olacaksin. Kacari yok

  • cokponcik  (29.07.15 08:02:46)
www.youtube.com

gene de aşı yaptirin sokak kedisi sonuçta.
  • gelecek de bir gun gelecekk  (29.07.15 08:30:43)
Bilmeden yorum yapmayın, yapanlara inanmayın. Herkes her şeyi biliyor. Kuduzun kanamayla falan hiçbir ilgisi yok. "Kedi tırmaladığında kanamazsa sorun yok, kanarsa aşı şart" tamamiyle uydurma ve saçma bir bilgi. Bence aşı olmalısınız. En yakın hastanedeki Enfeksiyon Hastalıkları polikliniğine (İntaniye olarak da bilinir) başvurun, oradaki hiçbir doktor da size "bişey olmaz" diyemez, emin olun.

  • gonion  (29.07.15 08:31:11)
yıllardır tırmalanıyorum bi'şey olmadı, senin yerinde olsam aşı olmam ama sen yine git ol, duyurudakiler de beni linç etmesin

  • dieselsingle2  (29.07.15 09:38:33)
Büyük devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yapılıyor aşı, 3 toz, hayvan yaşıyorsa ve etrafta görüyorsan son 2 aşıyı olmana gerek yok, zaten yazmışlar.

Hayvanın kuduz olma ihtimali milyonda bir belki ama bu ülkede hala kuduzdan ölen insanlar var. Avustralya dışında tüm kıtalarda kuduz var, bu riske değer mi sen bilirsin.
  • falcon291  (29.07.15 10:38:16)
olmaz. fakat garanti olsun diyorsanız, önce kanayan bölgeyi mümkünse beyaz sabunla iyice yıkayın. sonra git kuduz ve tetanos aşılarını olun.

ama olmaz. rahat olun :)
  • mutlusismankedi2015  (29.07.15 10:41:11)
bosuna nankör kedi dememisler. sen besle, namussuz seni tirmalasin...

  • menny  (29.07.15 11:06:13)
kanın ne kadar olduğunun bir önemi yok. tırmıktan kuduz bulaşması düşük bir ihtimal olsa dahi var. sokak hayvanları tetanos riski de taşır. yaptıracağın şey çok basit. tam teşekküllü bir devlet hastanesine başvuracaksın (istanbul anadolu yakasında haydarpaşa numune var). kayıt açacaklar ve gidip aşını olacaksın. ben gittiğimde (2014 ortaları) bu aşılar ücretsizdi (hala öyle olmalı).
koldan 5 adet aşı yapacaklar o kadar.

  • tururo  (29.07.15 11:18:51)