erkek tipi saç dökülmesi ve minoxidil

şakaklardan başlayan seyrelme ön taraflarda yer alan saçların zayıflamasıyla, ince telli bir saç tipine dönmekle beraber saç dipleri iyice görünür hale geldi. ışık falan vurduğunda durum vahim yani.

hastanede görevli bir arkadaşım dermatologla görüştüğünde yazdığı reçete remolent üçlü şampuan ve bakım seti oldu. öyle tavsiye üzerine olmaz elbette deyip özel hastaneden randevu aldım, yine aynı şampuan ve minoxidil içerikli bir ilaç yazdı.
minoxidil hakkında yazılanları okuduğumda korktuğum için sadece remolent şampuan ve bakım setini kullandım. yaklaşık iki ay oldu ve sanki eskisinden biraz daha zayıfladığını düşündüğüm için bir kez daha oldukça ünlü bir özel hastanenin dermatoloji bölümünden yine bir randevu aldım.

adam 3-4 seneye kadar saç ektirebilirsin ama şimdilik gerek yok dedi. iki tür çözümü var. ya remolent veya minoxidil kullanacaksın ya da mezoterapi veya prp tedavisi deneyebilirsin dedi.

şimdi bu mezoterapi ve prp yi boşverip minoxidil üzerine yoğunlaşırsak; bu minoxidil sabah akşam kullanılmak zorunda mı ? ayrıca şakalar ve ön kısımlarda işe yaramadığını söyleyenler olmuş, ne kadar doğru ? remolent kullanan varsa tecrübelerini aktarabilir mi, ilk başta döküp daha sonra mı güçlendirecek olay nedir ?

minoxil'i sabah akşam kullanmak zorunda değilsin. ilk 4-5 ay her akşam 5-6 fıs olarak kullan, masaj yapar gibi uygular. en az 4 saat kalsın kafada. daha erken yıkarsan etkisi de o miktarda düşmüş olur. 4-5 aydan sonra istersen iki günde bire düşürebilirsin her akşam 5-6 fıs yerine.

1 yıldır kullanıyorum. ilk yarıyıl çok düzenli kullandım. şimdi iki üç günde bir kullanıyorum. ayrıca şampuanı prominoxil'i de kullanıyorum. etkisini fazlaca gördüm. çok memnunum. yani evet saç çıkarıyor. işe yarıyor yani. zaten 3'lüsü 100 lira gibin bir şeye satılıyor. pahalı bir şey de değil, o 3'lüsü en 3-4 ay gidiyor çünkü.

ayrıca ilk önce dökme olayı da yok. ama etkisi için 1-2 ay bekle tabi. sabahtan akşama olacak bir şey değil.
  • mermize  (29.07.15 08:06:23)
Minoxidilin korkulacak bir tarafı yok, kullanınca bazı yan etkileri hissediyorsanız zaten bırakırsınız, onun dışında kullanım şeklini kendiniz belirleyebilirsiniz, illa günde iki kere kullanmak zorunda değilsiniz.

Şakaklar en zor kısım, işe yaramayabilir, çok etkili sonuçlar alanlar da oluyor. Saç ekimi düşünseniz bile o zamana kadar kalan saçlarınızı incelmeden ve dökülmeden korumak için minoxidil kullanın, minoxidil olmazsa araştırıp başka şeyler de kullanabilirsiniz.

Remolenti ilk defa sizden duyuyorum ama şampuanlardan medet ummayın.(baktım şimdi losyonu da varmış ama duymamıştım daha önce)

Propecia eksisozluk.com

Ell Cranell www.hairlosshelp.com

Folixir eksisozluk.com
  • hair freak  (29.07.15 09:03:21 ~ 09:08:17)
Şurada minoxidil ile güzel bir yazı var.

www.solargezi.com
  • rolet  (23.01.19 00:14:38)