zorunlu trafik sigortası ?

şu an kullandığım arabanın ruhsatı babamın üstüne.

üzerime almak istiyorum arabayı ama zorunlu trafik sigortası ne kadar tutar hiçbir fikrim yok.

yaklaşık bir hesaplama da yaptıramıyorum netteki sitelerden. sadece ruhsat sahibinin bilgileriyle fiyat hesaplıyolar.

yaklaşık olarak ne tutacağı konusunda bilgilendirebilecek olan var mı ?

ruhsatı üzerine alınca, satma-alma işlemi yapınca, zaten her ihtimalde zorunlu trafik sigortasını kendi adına yaptırman gerekecek. senin kaza geçmişinden, araba modeline varıncaya kadar çeşitli değişkenler var.

  • kehanet  (28.05.15 16:58:55)
zorunlu sigortayı kendi adıma yaptırdığımda 600 tl çıkmıştı (generalide), sonra arabayı bu sigorta+kasko mevzusundan anneme sattım ve 170 tl çıktı. kaskoda da 2800'den 900'e düştü.

ilk arabam bu arada, borcum falan da yok. 26 yaşındayım ama, o etkilemiştir dediler.
  • tavukbanalop  (28.05.15 17:08:54 ~ 17:09:30)
ilk sigortansa 600 civarı tutar diye tahmin ediyorum. herhangi bir sigortacıdan net bilgi alabilirsin bu arada.

  • victum  (28.05.15 17:09:33)
member of illuminati ye mesaj atsana hocam. sigorta acentası var ve efsane ilgili birisi. mutlaka yardımcı olacaktır.

  • c1b2k3  (28.05.15 17:15:10)
arkadaşlar teşekkür ediyorum herkese cevaplar için. iyi kötü merakım giderildi. ayrıca özel mesajdan destek olan elikası arkadaşa da ayrıyetten teşekkürler.

member of illuminati'ye de soruyorum şimdi :)
  • yanik kokusu  (28.05.15 17:17:44)