geri mi donsem?

guzel insanlar,

yurtdisinda bi trafik kazasi gecirdim, 4 ayak parmagim kirildi. tarakta da kirik var galiba. 4 gun hastanede yattim, taburcu oldum. ilaclar verdiler, duzenli kullaniyordum. tirnaklarim da koptugu icin enfeksiyon riskine karsin her gun pansumana gidiyorum. dun pansumana gittigimde ayagimin cok sistigini, acil doktoru gormemi soylediler.

bugun gidip doktoru gordum, herif iltihap toplamis dedi.butun ilaclari birak dedi, 3 tane antibiyotik verdi. bunlari kullanacaksin dedi. ayrica bi igne yaptilar, daha igneyi yaparken bi sureligine bilincimi kaybettim diyebilirim. kusuyordum neredeyse. hemsire antibiyotik oldugunu ve ates vs yapabilecegini soyledi.

ben simdi tirstim, napsam? burada kalip tedaviye devam etsem mi? yoksa ilk ucakla tr'ye donup orada mi tedavi olsam? bi de bu halde ucaga binsem bisey olur mu? saygilar.

uçakta hareketsiz kalacak o ayak,iyice şişecek, yürüyüp zorlayacaksın vs. eğer maddi olarak zorlanmıyorsan 1 hafta daha bekle enfeksiyon geçsin.

  • neferkitty  (24.02.15 08:14:28 ~ 08:15:07)
Yürümene engel durum oluşabilir buraya gelirken belli olmaz bu durumlar.
İltihap o nasıl başardın bilemedim tabi.

  • indescribable  (24.02.15 08:14:30)
@indescribable: benim de anlamadigim ve tirstigim konu o. 10 gundur hareketsiz yatiyorum, sadece wc'ye gidiyorum. bi de pansumana.

  • schizo  (24.02.15 08:16:12)
ayakkabı filan nasıl giyeceksin, tr'ye gelmen hangi ülkedesin bilmiyorum en az 4 saatlik bir yolculuk demek senin (en az dedim bak) ve ayağını uzatman gerekiyor bliyorsun yoksa şişliği artıyor.terlik giysen yine enfeksiyon kapar o kadar yoğun bir ortamda, ayakkabı desen havasız kalacak.
ben ameliyat olduktan sonra ''amen nolcak yea 1 haftaya toparlanırım'' modunda idim öyle olmuyor, yola çıksan pişman olursun şiştikçe ağrın da olacak çünkü.

  • neferkitty  (24.02.15 08:18:56)
@neferkitty: ayagim yarim alcida. yani ustu acik bi alci. ayakkabi vs giymeyi dusunmuyorum.

buradan tr 12 saat :( 4 saat vs olsa coktan gitmistim zaten.
  • schizo  (24.02.15 08:20:38)
Acaba iltihap dediği de ödem olabilir mi bilemedim bak ayağının durumunu.
Mikrop kapabilir sonuçta bilmiyorum Dışarıda nasıldır ortam da burada biliyorsun ameliyatta gazlı bez bile unutuyorlar insan bedeninde. Bekleme Şansın varsa bekle.
Bu arada tr de ortopedist ara kendince en iyi bulduğunu iletişime geç durumu anlat fotoğraf da at baktın doktor gel burada tedavi edelim derse tr ye donus yapabilirsen gel
  • indescribable  (24.02.15 08:21:56)
12 saatlik yolculuğa hayatta girişmezdim..
ama ayağını uzatma şansın var sanırım uzun uçuşlarda , öyle ise koy kafayı yat bir şey olmaz.
havaalanında bilet seçerken durumunu belirtirsen seni hasta bakıcılar taşıyor mobil bir sandalye ile.
  • neferkitty  (24.02.15 08:22:03 ~ 08:24:42)
Durumunu bildir ayağın uzatılması gerektiğini söyle ve kendini Türk doktorlarına ve yurdum yemeklerine teslim et. Kim bakıcak oralarda sana. Tabi 12 saat de epey uzun ya. Dayanabilir misin ? Yol boyu küfredersin gibime geliyor. Normal insan dayanamıyor bazen

  • isimmisimyok  (24.02.15 08:27:06)
sagolun, moral verdiniz. :) sadece gec kalmaktan, yanlis tedavi vs. gibi tirstim bi an. bekliyim en iyisi.

  • schizo  (24.02.15 08:27:22)
çok geçmiş olsun. bence de iltihapın geçmesini beklesen daha iyi gibi. o 12 saat işkence gibi gelir. sağlıklıyken 12 saat uçuş adamı bi garip yapıyor. o halde gelme derim. tekrar geçmiş olsun.

  • himmet dayi  (24.02.15 08:55:41)