Saç dökülmesi-bioxcin

arkadaşlar yaklaşık 3 aydır kullanıyorum bioxcin spreyi ve de şampuanı. %50 nin üzerinde dökülme azaldı ve saçta azda olsa çoğalma oldu.

ancak nette bazı yorumlarda sürekli kullanmak gerektiği bırakınca çok daha fazla dökülme başladığını yazıldığını gördüm.

şimdi geberene kadar bunu kullanamayacağıma göre ve de 1-2 ay sonra en azından spreyi bırakmayı düşünen biri olarak bioxcin kullanıp bırakanlara soruyorum:

iddialar doğru mu, yoksa bir iki istisnadan mı ibaret?
sizlerde durum nedir?
yoksa bunu kullanarak büyük bi hatayamı imza attık? saç dökülmesi coşacak mı?

teşekkürler....

Annem, ben ve kardeşim uzun yıllardır şampuanını kullanıyoruz. Emsallerine göre daha az yıpranık ve az dökülen saçlarımız var.

Kardeşimin durumu bizimkinden ayrı. Sprey, serum, şampuan kullanıp saçları toparlayınca sprey ve serumdan vazgeçti ve kısa sürede saç çizgisi bir parmak geri çekildi. Yazın 3 ay boyunca şampuan+serum+hap kullandı ve saçları canlanıp dirileşti. Halen şampuan+hap kullanıyor. Muhtemelen şampuan+serum olarak devam eden süreci mevsim geçişlerinde takviye hapla destekleyecek.

Yani evet. Hepsini kesince zamanla zayıflamaya ve dökülmeye devam ediyor. Eskiye nazaran sağlıklı olan saçlarda bunu birden gördüğünde "kel oluyorum" yaygarasını koparabiliuorsun tabi. Devamlı kullanımda hatadan ziyade uzun süreli geciktirici gibi. Misal dökülme elbet gerçekleşecek ama 1 yılda değil 5 yılda. Yakın çevre gözlemim: kullanmaya devam edin
  • felegin gozunu kamastiran adam  (19.12.14 01:02:58)
Erkek tipi genetik dökülmenin tedavisi çok zor hocam. Para kaptırmayın eğer öyle bir durum varsa. Yok vitamin, mineral eksikliği, stres ya da başka bir durum varsa onların tedavisi mevcut

  • rosencruz  (19.12.14 01:40:06)
@rosencruz. dökülme erkek tipi ama umut dünyası. çatır çatır döküldüğünü görmek çok kötü...

  • bu da mı gol değil lan  (19.12.14 02:03:38)
dermaroller'ı bi araştır istersen.

  • dessy  (19.12.14 07:53:01)