ygs'ye calismak biraz bos degil mi?

ozellikle matematik. belli bir seviyeye cekersin de ygs biraz sans isi degil mi yav? binbir farkli soru tipi var stephen hawking tarzi bi abi abla degilsen o soru tiplerinden onlarca cozmen lazim her bilmedigini sorman lazim ki asama kaydedesin. halbuki lys oyle mi ogren ezberle gec. haksiz miyim? ygs nankor, lys calismanin karsiligini daha cok veriyor sanki. ygs ye abanarak yanlis mi yapiyorum?

hedef mf4 te ilk 4 5 bin. bu hedef icin hepsine asilmak lazim oyle yapiyorum tabi de, sonucta agirligi bir tarafa vermek lazim.

kaldi mi la liseli bu saate, uyumayan var mi?

tesekkurler

hic bos degil, gayet gerekli. ama oncelik her zaman lys'de olmali. ygs'ye abanma, ama kesinlikle calismamazlik da yapma.

  • eeqlaehuje  (24.11.14 22:03:55)
mat-geo toplamda 120 soru çıkıyor. matematiğe çalışmak yanlış değil. ama ygs %28lere falan denk geliyor okul puanı vs çıkarınca. dolayısıyla %60 lys kalanına da ygs çalışmak daha mantıklı. ygs konularının hemen hemen hepsini halletmen lazım sınava kadar. bir çok insan mayıstan beri çalışmalarını sürdürüyor. seneye kalacağım diye yılmamak gerekli ayrıca.

  • zencipanda  (24.11.14 22:03:56)
Binbir farkli soru ozellikle problem tipi var ve ygs'de gelen problemler o binbir'den olmuyor genelde. Cok orijinal seyler uretiyorlar. Sans isi degil kesinlikle. Ygs'de karsina en az 5-6 tane daha once gormedigin turden problem cikacak. Afallamamayi, akil yurutmeyi ogrenmek icin ne kadar yeni tarz problem gorup kafa yorarsan o kadar iyi. Ama dedigim gibi test kitaplarinda 1000 tip problem sorusu varsa hepsini ezberlesen dahi yeni problem gorunce yamuluyorsan olmaz o is.

Hedefin yuksek olduguna gore boslama derim ben ygs'yi. [2013'te 37-3 yapmistim, soyleyeyim de ciddiye alirsin belki :) ]
  • signore  (24.11.14 22:25:49)
kusura bakma da baya saçmalamışsın. her soru tipinden onlarca çözmekle her bilmediğini sormakla stephen hawking olmanın ne ilgisi var? çalışmak bu değil mi zaten?

al bir tane sağlam soru bankası hatmet onu. yoksa 1 sene daha uğraşırsın.
  • klar  (24.11.14 22:31:56 ~ 22:34:37)
lys de bilen yapıyor ygs cidden biraz şans ama bildikten sonra şans ağırlıklı lys çalışmalı bence de ama ygs de kötü olursa lysyi de boşlarsın ikisini de götür derim ben ona çabalıyorum en azından

  • kucukarabalikk  (24.11.14 22:48:16)
ygs'ye çalıştım 32 bin geldi, skerim lan diyip lys'ye çalışmadım 7 bine düştü ve çalışmadığım için edebiyattan bok gibi yanlışlarım vardı. 40 binden ilk bine çeken bir arkadaşım vardı, çalışmıştı.

ygs'ye çok çalışma, lys'ye çok çalış.
  • vedat chili peppers  (24.11.14 22:54:50)