sagopa kajmer hkk. ne düşünüyorsunuz?

eskiden dinleyenler, sonradan dinleyenler, her döneminde dinleyenler olarak

yaşadığı değişim için, genel olarak, evlendikten sonrası için veyahut yaşadığı değişim için hkk ne düşünüyorsunuz merak ettim

bir dönem bayağı dinlerdim hala daha eski şarkılarını açıp dinlerim ara sıra.

not: can sıkıntısı.

vasiyetten sonra burun üstü çakıldı. din denilen uyuşturucunun insanı nasıl körelttiğine en bariz kanıtlardan biridir. yaratıcılığa nasıl ket vurduğunu göstermiştir. adam felsefeden nefret ederim içinde şeytan var diyecek kadar kafayı yemiş. dün otçuydu şimdi dinci.

  • hayvan gibi yazar  (22.10.14 04:20:15)
kendisi fars dili ve edebiyatı mezunu olduğu için zaten eserleri genelde son derece edebi oluyor. o konuda çok başarılı.

ilk zamanlarında içinde bulunduğu melankoli eserlerinde çok net görülüyordu. ve bu melankoli onu iyi motive ediyordu. "bebeğim öldü", "romantizma" gibi melankolik ve son derece edebi işler çıkardı.

ilerleyen zamanlarda yaş olarak olgunlaşması, kolera ile evlenmesi gibi durumlar nedeniyle melankoliden kurtuldu. bunun sonucunda da o eski melankoli etkisi olmayan ancak edebi olarak çok zengin "kötü insanları tanıma senesi" çıktı ortaya. sago artık eski sago değildi. tasavvufa yöneldi biraz.

benim gördüğüm kadarıyla gelişim süreci buydu. kötü insanları tanıma senesi albümü çok iyiydi fakat ondan sonra pek takip edemedim.
  • novemba  (22.10.14 04:24:43 ~ 04:25:40)
bence taa sozlerim silahim'dan kits'e kadar bambaska stillerde cok iyi albumler yapti. benim en sevdigim donemi silahsiz kuvvet'ten sagopa kajmer'e gecis, ihtiyar heyeti/10 kursun/ilk sagopa kajmer albumu zamanlari, 2000-2003 arasi gibi. ilk genclik donemime denk geldigi icin belki de, tamu otobusu, son durak ucurum, yeraltindaki karanlik, anla burasi dunya, aruz olcusu falan hala muthis parcalar benim icin. kendisi o donemleri pek hatirlamak istemez gerci :) sonrasinda yine stil degisse de bpg, romantizma, kits falan baya guzel albumler. 2008'den beri de ne yapar ne eder hic bir fikrim yok. bir iki sarkisina baktim da dinlenecek gibi degildi. ozel hayatini umursamam ama muzigine yansimis, bence pek de iyi olmamis.

  • nxtrls  (22.10.14 04:44:57)
Muazzam müzik yeteneğine ve bilgisine sahip fakat korkunç bir ego sahibi ve din nedeniyle şirazesini yitiren bir adam. Eskiden severek dinlerdim ben de, artık dinlemiyorum. Müziği eskisi gibi değil çünkü.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (22.10.14 07:06:14)
küfürbaz gizemli rapçiyken , islam virüsüne kapılıp yavşak dinci rapçiye kafkanın böceği gibi dönüşen zattır kendisi gözümde.

  • lucifer morning star  (22.10.14 08:19:20)
kits oncesi ve kits sonrasi diye bi ayrim yapmak gerek bence. kits ten sonra hic bi zaman eski sago olmadi, olamadi. 35 yasina gelmis adamdan "hapse teslim edilen huzurun girtlagini ben kestim, katil oldum sirretinden muebbetim hurriyete" tarzi sozler beklemek sacma olur. bizim zihnimizdeki ideal sago bitti. bitti cunku yaslandi. 'her' yasini alan insan gibi dine yoneldi ve farkli birine donuserek bitti.

  • guldum gectim genceciktim  (22.10.14 11:54:49)