geçmeyen diş ağrısı

Merhaba duyuru sakinleri,

Disimde curuk var ve olumune agri yapiyor. Dun dis hekimine gittim amoklavin antibiyotik ve apranax kullanmami, bir gafta sonra gelip kanal tedavisi uygulatmami soyledi.

Sorun su ki bu ilaclari dis agrimi gecirmiyor. Apranax fort normalde agri sizi birakmazdi ama su an bi halta yaradigi yok gibi. Tuzlu suyla gargara yaparak 10 dakikalik bir rahatlamaya kavusuyorum ama zirt pirt tuzlu su gargarasi yapmaktan midem agzima geldi.

Ne tavsiye edersiniz?

dişçiye gidip iğne yaptır. değmez çekmeye.

  • desdinova  (10.09.14 13:40:23)
kanal tedavisi olması gereken dişin ağrısını ağrı kesici kesmiyorsa o aşamadan sonra pek bir şey kesmez maalesef, dişinin sinirinin alınması lazım yani.1 hafta dayanamazsın. uyuştursalar 5 saat sonra gene ağrıyacak.
başka bir hekime git bence kanal tedavisine başlanması gerekiyor.

  • neferkitty  (10.09.14 13:41:14 ~ 13:42:03)
@neferkitty antibiyotigi bi hafta sureyle kullanmadan kanal tedavisi yapilabiliyor mu?

  • krater  (10.09.14 13:43:03)
evet enfeksiyon olsa bile siniri almaya engel değil. devlette belki vakit olmadığından filan öyle demişlerdir. özelse de ara dayanamıyorum de, hemen başlasınlar.

  • neferkitty  (10.09.14 13:43:57)
Antibiyotik tedavisi olmadan kanala baslanırda ileride birgun mutlaka apse yapar 3 yıl önceki kanal tedavim yuzunden dişimi kaybetmek uzereyim sakın bırakma antibiyotiği

  • steward  (10.09.14 17:48:09)
bunlar tehlikeli yöntemler hepsini uyguluyorum çok feci ağrım var. boğaz spreyi sıkıyorum (bayaa kesiyor) anestol merhem sürüyorum( direk uyuşturuyor. ağızda garip bir tat kalıyor en kesin çözümü) dişinol( bu tehlikeli zor durumlarda işe yarar.)

  • mr fusion  (10.09.14 17:58:35)
dün kanal tedavisinin ilk aşamasını oldum. öncesinde antibiyotik kullanmadım. hemen uyuşturucu iğne yapıp başladılar tedaviye. sinirleri aldılar, dişin içine ilaç enjekte ettiler ve antibiyotik yazıp bir hafta sonrasına randevu verdiler. bu hafta antibiyotiği bitireceğim ve haftaya tedavi bitecek.

başka diş hekimine görünebilirsin.
  • Goldstein  (10.09.14 18:13:04)