Tırnak batması

Selamlar ,

Bir ay önce ayak başparmağımın battığını fark ederek doktora gittim.

Aile doktoru antibiyotik verdi geçmeyince ortopediste gittim oda antibiyotik verdi ve müdehale için erken olduğunu söyledi.

1 aydır ciddi acı çekiyorum ve iki sorum var.

1) Şuan Ankaradayım ama İstanbula döneceğim gitmemi önereceğiniz birisi var mıdır?

2) Doktora mı gitmeliyim başka şekilde mi çözmeliyim?

Teşekkürler.

pediküre direkt. başka hiçbir yere gitme.

  • kablelvuku  (06.08.14 21:03:41)
Kesin cozum duzenli pedikur.

  • ay nov kung fu  (06.08.14 21:06:34)
Erkek olarak bana garip gelse bile sizin önerilerinize uyacağım gibi duruyor :)

  • colorwithnotexist  (06.08.14 21:08:46)
pedikürle geçmiyor eğer yer etmiş bişiyse. bende çocukluğumdan beri var. tee genç kızkene annem götürürdü. bişiy değişmedi. en son geçen ay gösterdim dermatoluguma. yıllar evvel ameliyat olabilirsin demişti. ama şimdi de ameliyat da çözüm değil tekerrür ettiğini görüyorum hep tel takılıyor o daha kalıcı bir çözüm dedi.

ayaklarını elinden geldiğince sıkmican şimdi yaz mesela kapalı ayakkabı giyme. ben üç ay hava aldırıyom bol bol yine bile olabiliyo ufacık bi yere bile çarpsa şişiyo. krem var bi tane onu sürüyorum şişmeye başlinca.
  • mula  (06.08.14 21:21:02)
Cidden büyük bir şey. Terlikle dolaşıyorum zaten. Hatta kan pıhtısı bile var. En mantıklısı operasyon yaptırmak gibi duruyor şimdi.

İstanbul yer öneriniz olursa seve seve giderim.
  • colorwithnotexist  (06.08.14 21:27:02)
özel bi kurumun doktoruna gösteriyorum yıllardır ama o da bişi yapmıyor zaten:/
ben de spontane bi özel hastaneye gidip yaptırcam mecbur.

  • mula  (06.08.14 21:40:52)
Ablamda vardı hem de baya kötü durumdaydı.
bir ayak sağlığı merkezine gitti ve orda tel taktılar. Düzenli gidiyor, her gittiğinde de teli azar azar açıyorlar.
sanırım 1 seneden fazla sürüyor tedavisi.
gittiği yer şurası www.evaayaksagligi.com.tr
  • innerbliss  (06.08.14 22:28:17 ~ 22:29:55)
bana da dermatolog tırnak batması demişti. batan yeri kesip, kökünü yakıyoruz 1 haftaya düzelir dedi. ne operasyonu yaaa dedim ilk önce bir pedikür yaptırayım işe yaramazsa sonra düşünürüm dedim.

iyi ki de öyle yapmışım pedikürle geçti. ama çok iyi yapan birini bul iş açılmasın başına.
  • yaramazkediyim  (07.08.14 09:44:34)
kesinlikle ve kesinlikle müdahele konusunda acele etmeyin. düzenli pedikür yaptıramıyor da olabilirsiniz.

bir yakınımızda aynı şikayetlerle doktora gitmiş ve tırnağının yarısını boydan almışlardı fakat şikayetleri tekrarladi. bosuna antibiyotik içip de flora bakterilerinize vs zarar vermeyin. bilinen en iyi çözümü ufacık, yani kestiğiniz tırnak kadarcık bir pamuk parçasını iyice rulo haline getirip törpü gibi bir cisimle batığın altına itmek. bunu banyodan sonra yaparsanız pamuğu daha kolay yerlestirirsiniz. yani tırnagın batan o kenarına, tırnağa dik açı yapacak şekilde ruloyu yuvarlayacaksınız. bunu düzenli olarak yaparsanız bir süre sonra eminim faydasını görürsünüz. umarım yardımcı olabilmişimdir. geçmiş olsun..
  • shotgunwoman  (09.08.14 17:42:24)