epilepsi olabilir mi?

İyi günler,

Çok korkuyorum arkadaşlar. Dün bir nöbet/kasılma ne diyorsanız artık ondan geçirdim tekrar. Bu kasılma 2. ya da 3. kez oluyor, diğer seferler geceleyin olmuştu. Arkadaşım fark etmiş, nefes alamayacak gibi oluyormuşum. 20-30 saniye boyunca kasılıyormuşum. O sırada olmasa bile gece boyunca çok salyam akıyormuş. İşte ama bu sefer gün ortasında, hiçbir sinyal vermeden küt diye geliverdi. Sokağa inmiştik, bayılmışım. Bir de uyanışımı hatırlıyorum. Yere düşünce kafamı çarpmışım zaten hala acıyor. Neyse kendime geldiğimde hareket edemeyecek kadar yorgundum, ayakta falan duramıyordum. Babam eve kadar taşıdı, biraz dinlendim neyse hastaneye gittik. Doktor epilepsiden şüpheleniyor. Bugün emar falan çektiricez işte bakacaklar. Sorum şu, 2-3 hafta sonra yurt dışında bir seyahate çıkacağım. Çoğunlukla da yalnız olacağım. Sizce sorun olur mu? Yani doktorun vereceği ilaçlar, kısa sürede hemen etkisini gösterir de olası bir nöbeti falan engelleyebilir mi?

bence nörolojiye bi git derim. Orada sana ne olduğunu söylerler, şimdi sonuç yokken ortada yanlış bir şey söylemeyelim.

  • basond  (02.08.14 13:31:06)
hastanede nörolojiye gittik aslında, o istedi emar, tomografi falan. bakalım artık sonuçlara..

  • lolita  (02.08.14 13:32:13 ~ 13:32:43)
bende bu tip bir tanı ile gittim hastaneye benimkisi baş dönmesiydi kulak burun boğaz nörolojiye sevk etti orada bana bir senaryo çıkardı dedim ben akşama çıkmam heralde, MS olabilirsin sara olabilirsin beyninde tümör olabilir beyin kanaması olabilir kan pıhtısı olabilir falan bir saydı ben şok oldum(o doktorunda ta ... afedersin) sonra tahlil yaptılar tahliller 1200 tl tuttu tabi ben sonrandan uyandım para tuzağıymış, neyse baktı sonuçlara bişiyin yok soğuk algınlığı olmuşsun dediler.

Kısaca sonuçlar çıksın ondan sonra daha doğru şeyler söylenebilir.
Hastanede bahçelievler medical park idi.
  • basond  (02.08.14 13:36:34)
Epilepsi ilaçları devami kullsnılır zaten. Sen ilaçlarını aksatmazsan ve doktor doğru ilacı verirse bir sorun olmaz. Ama doğru ilacın bulunabilmesi gibi sıkıntılı bur süreç var maalesef bu hastalıkta. doktoruna sor bu konuyu.

  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (02.08.14 13:40:55)
Belirtiler epilepsi gibi duruyor. Ama bizim buradan bir şey söylememizle olmaz tabi ki. İlaç tedavisi ile nöbetlerin önüne geçiliyor. İlaçlar biraz ağır, sinirlerini alt üst edebiliyor adamın. Doktor genelde bu ilacın yanında sakinleştirici ilaçlar da veriyor. Bunlar da insanın yaşam enerjisini alıyor resmen. sürekli uykulu gibi oluyorsun. Ancak düşündüğün kadar kötü bir durum değil. Ben annem ve babamdan biliyorum. Annem ilaç tedavisine başlamadan önce neredeyse 3 dakikada bir nöbet geçiriyordu. Nöbetleri şiddetli değildi, bayılmıtyordu ama 20-30 saniyeliğine bilinci kapanıyordu. Babamın ise çok şiddetli nöbetleri oldu. Ancak şu an ikisi de nöbet falan geçirmiyor.

İlaç tedavisine şimdi başlarsan 2-3 haftaya kadar çoktan etkisini göstermiş olur diye düşünüyorum. Ama sadece düşünüyorum. En iyisini doktor bilir.
  • himmet dayi  (02.08.14 13:48:51)
hiç beklemeden doktora git. arkadaşlar çıkabilecek rahatsızlıkları yazmışlar zaten.

eğer epilepsi teşhisi konulur ve ilaç verilirse yavaş yavaş etkisini gösteriyor. ufak bir miktarla başlayıp sonra dozu yükseltiyorlar ve 2-3 haftada ancak tam etkisini gösteriyor.
  • mea maxima culpa  (02.08.14 13:56:45)
Bayılmaların esnasında idrar kaçırma da var mı ? En bariz özelliklerinden birisi de o, ilaçlar çok kısa sürede etki etmezler. Uzun vadede hastalığı tedavi edici değil, nöbetleri kontrol edici etkileri var. İlaçlar ilk kullanılmaya başlandığında da yan etkileri maalesef biraz fazla, çok fazla uyku, halsizlik, baş dönmesi yapabiliyorlar. Alışma evresi 3-4 hafta sürüyor. Çok iyi bir nöroloji uzmanı bulup ona gidin.

  • elikası  (02.08.14 15:58:08)
şekerim geçmiş olsun tam olarak epilepsi olduğunu düşünmüyorum içini ferah tut epilepsi teşhisi bu bulgularla uzun bir süreç beyinde tabi ki de bir ileti sorunu var ama umarım epilepsi değildir tv veya pc ışıkları karışık bir anda aşırı karanlık ortam hareketli nesneler gibi uyaranlar seni hiç tetikledi mi veya yoğun kafein aldığında veya heyecan ve üzüntü hallerinde bu tip baş dönmelerin bilinç kayıpların olur gibi oldu mu

  • esmeralda  (02.08.14 18:48:07)