nefret ettiğiniz klişeler nelerdir?

konuya uygun şarkı hediye edeyim: www.youtube.com

görür görmez, duyar duymaz sinirlerinizi hoplatan, o ortamdan kaçmanızı tetikleyen klişeleri duymak istiyorum bir sakıncası yoksa.

-hani değişmekten bahsederken bir angut çıkar da "değişmeyen tek şey değişimdir" der ya, o an ölsem daha iyi.

-"ne düşünürsen o olur, kötü düşünme,iyi düşün" klişesi.

-hani reklamlarda kamera içeriden çekmesine rağmen kapıyı açıp karşıısnda ünlü reklamcıyı gören tüketiciler var ya, onlar. özetle şu durum:
i.capsspot.com

-"yabancı kültürü göklere sığdıramazken kendi kültürünü yerden yere vuran şahıs" klişesi.

-"ben popülerizmden doğmuş hiçbir ürünü sevmiyorum, bir tanesini bile" klişesi.

-genellemenin dibine vurma klişesi.
"bu xx'ler anca kafa kesmeden anlar". aama bay klişe kendi komşusunun, akrabasının da xx'lerden olduğunu unutur.

"psikolojiktir"

doktordan duydum ben bunu. o günden beri basit sağlık sorunlarımı bile halledememe fobisi oluştu bende. gittiğim her yerde anlattığım her sorun "psikolojiktir o ya" denilerek geçiştirilecekmiş de hastalıktan ölecekmişim, tıp dünyası çaresiz kalacakmış gibi hissediyorum.
  • pescador  (23.07.14 17:24:34)
"kisiden kisiye degisir" argumani. arguman bile sayilmaz. bitiyor orda tartisma.

  • hjarteblod  (23.07.14 17:35:12)
"Ozunde cok iyi biridir " :///

  • rayde  (23.07.14 17:38:06)
"Benim de x arkadaşlarım var"

  • bonzo  (23.07.14 17:52:09)
"ortalığı çoğ garıştırdılar".

  • uykusunu yakalayan adam  (23.07.14 17:56:03)
önemli olan iç güzelliğidir.

  • rock n roll  (23.07.14 17:56:46)
"1400 yıl önce gelmiş kitap yaa"
"bunlar hep amerikanın oyunu, arkasında israil var bu işlerin"
"beni biliyorsun, yalanı hiç sevmem" (yalancının tillahıdır bunu diyen net)
  • bunaldım a dostlar  (23.07.14 18:06:56)
Bira hamallik yahu.. Sen icme ozaman arkadasim!

  • delifaruk  (23.07.14 23:20:36 ~ 23:20:57)
"ben çok çılgınım, çok asiyim" tripleri

  • mirty  (23.07.14 23:23:32)
"okulla, okumakla olmuyor o işler."

bir de düşene bir tekme de sen vur, acıma yetime gelir koyar götüne gibi kalıplara uyuzum, acımadığın merhametten yoksun bıraktığın adam doğal olarak bir gün gelir götüne koyar. iyilikten maraz falan doğmuyor sen iyi insanlıkla enayiliği birbirine karıştırmadığın sürece.
  • irbat  (23.07.14 23:48:32)
"bu çok yakıştı size bence"
"olur olur hepsi olur"
"hayırlısı"
"her şeyin bir zamanı var"
  • oraletarya  (23.07.14 23:52:03)
"hicbir zaman hicbir sey icin gec degildir"
"turk insani mazlumun ve magdurun yanindadir"

  • John Finn  (24.07.14 00:10:22)