Filtre kahve ile latte yapılır mı?

Kahve uzmanlarını sinirlendirecek bir soru soruyor olabilirim.

Latte sadece espresso yöntemi ile hazırlanmış kahve ile mi yapılmalıdır?
Yani filtre kahve üzerine köpürtülmüş süt eklesek latte elde etmiş olur muyuz ya da adı başka bir şey mi oluyor o zaman? Ya da sütü köpürtmeden mi eklemek gerekir eğer kahvemiz filtre yöntemi ile elde edildiyse?

Teşekkür ettim.

ya simdi ictiginize ne denir bilmem ama olur bence ya.

latte gibi olmaz tadi pek, filtre kahve espresso kadar guclu olmuyor.

tahminen konusmam gerekirse bir bardagin ucte birini kahve, ucte birini normal sut, en sonda kalan kismina da kopurtulmus sut koyabilirsiniz.

ya sutu de kopurtemiyorsaniz mikrodalga da isitabilirsiniz.

tabii hadi lan ordan oyle kahve mi olur diyenler olur, daha guzel tarif edenler olur. ama siz yapin, belki de en guzeli odur.
  • gel gel sarisinim sag yap gel  (24.04.14 11:48:44)
bence yapılır. adı değişir mi bilmem.

  • nereye bu gidis  (24.04.14 11:48:56)
filtre kahvenin yogun tadi kopurmus sut ile birlesince bence guzel olmayacaktir. her zamanki filtre kahve tarifindeki kahve miktarini 4/2'ye dusurursen olabilir.

  • zam sampiyonu domates  (24.04.14 11:50:29)
ben hep öyle yapıyorum. kahve makinam yok süt köpürtücüm var. özsütte falan içtiğimiz latteden tat olarak bi farkı olmuyor.

edit: zam sampiyonu domates belirtmiş, zaten bir kupanın yarısı filtre kahve, yarısı süt+üzerine köpüğü şeklinde oluyor, o yüzden kahve tadı normal oluyor. bir iki deneme yapıp sevdiğin şekilde ayarlarsın zamanla.
  • yue  (24.04.14 11:50:42 ~ 11:54:13)
yapılabilir, yeterki süt kremaya dönsün.

  • kup tuz  (24.04.14 11:51:35)