Amaçtan Sapmak

Merhaba,
normalde yazar olmak isteyen bir insanım. Bundan 2 sene önce çok üretkendim. 2 senedir ise metin yazarı olarak çalışıyorum ve 3 ayda bir yazı yazabiliyorum. Aklımda fikirler, konular var ama gün içinde markalara sığ ve yüzeysel metinler yaza yaza kendi yazılarımı yazamaz oldum. Hatta şu aralar işimi bile yapamıyorum. Yazı yazmak benim ruh sağlığımı belli bir dengede tutmamı sağlayan bir şeydi, varlığımı anlamlı hissettiğim ender noktalardan biriydi. Şimdi ise kelimeler çıkmıyor. Çok yoruluyorum. Kitap okumayı hiç bırakmıyorum, sürekli okuyorum ama yazamıyorum. Ne yapmam gerek? Yazı yazamamak ise beni çok etkiliyor. Son dönemlerde hem kabızlık, hem iştahsızlık, hem uykusuzluk sorunları yaşıyorum. Ne yapıp edip yeniden dönebilmem lazım yazı yazmaya. Teşekkürler

tatile git.

  • hatersgonnahate  (24.04.14 10:22:08)
depresyon başlangıcı gibi geldi. bana da olur arada. sonra biraz sarhoş olurum. fight club izlerim. sabah kalkarım bir şeyim kalmaz.

  • zam sampiyonu domates  (24.04.14 10:28:53)
biraz dışarı çık, bahar geldi, çiçekler açtı, boğazda yürü, boğaz turu yap

yeni hobiler bul,
  • mea maxima culpa  (24.04.14 11:47:49)
psikolojin bozulma donemlerinde gibi geldi bana da. sakin depresyona falan gireyim deme. (:

yazmaya devam etmekten baska cozum yok bence. yaz, begenmezsen cope at. kotu yazmayi kafana hic takma. moda gireceksin onunde sonunda ve iyi yazi cikartacaksin; biliyorsun nasil olsa iyi yazmayi, kendinde buna sahit oldun.
  • merdümgiriz...  (24.04.14 15:45:07)
içinden gelsin veya gelmesin hergün en az 1 saat yazmaya devam et, gerekirse saçmala ama yazmayı bırakma, o kendiliğinden açılıyor bir sure sonra

hergün ama hergün yaz,

orhan pambuk işinin sırrının bu olduğunu söylemişti,
  • yemrem  (24.04.14 16:07:24)
@merdümgiriz, depresyon gibi bir şey yoktur bence =). Sadece çok yorgunum işlerden dolayı. Teşekkürler herkese bir de bunları deneyim.

  • hulahop  (24.04.14 17:23:11)