geçici hafıza sıkıntısı

geçici hafızamda acaip sorun var benim.
mesela toplantı yapıyoruz. şunu şunu yapalım diyor yönetici. ulan ben tamam yapalım diyorum. 10 sn sonra yazmaya başlıyorum, ama ŞAK unutuyorum. bir kısmı aklımda kalıyor. bu sadece bir örnek. mesela markete giderken hanım "ekmek, peynir, süt" lazım diyor. ben HOOP sütü unutuyorum.

nedir sebebi? vitamin eksikliği filan bir fikri olan var mı?

Dikkat eksikliği çok oluyor, konsantre olamıyorsundur, aklında başka tilkiler dolaşıyordur, bu arada evdeki çizik tavalar hafıza kaybına neden oluyormuş. Bir uzmana gitmeli.

  • redeath  (29.11.13 09:36:05)
aynısı bende de var bu aralar yalnız olmadığımı bilmek güzel. yine de bu soruyu takip etmekte fayda var (kesin unuturum yorum yazmazsam buraya).

benim durumum:

" eve ulaşmama 5-6 dklık süre var. hanım eve gelmeden önce yoğurt al diyor. tamam alırım diyorum kapatıyorum. önce eve gidiyorum eve girince aaa yoğurt alacaktım ben diyip geri çıkıp yoğurt alıyorum"

bir süredir hep böyle.
  • godsparticle  (29.11.13 09:48:37)
tiroid ve B12 baktırın.

sıkıntı yoksa farkındalığınızı artırmanız lazım. yani her anı farkında olarak yaşamalısınız. sizin karanlık anlarınız oluyor bana kalırsa, o yüzden bu unutkanlıklar yaşanıyor.
görsel hafıza ile de desteklemek gerekir bazı durumlarda işitsel bilgileri: hanım "ekmek peynir süt" deyince onu hemen bir yere not etmek en güzeli, not edemiyorsanız "pes" gibi kısaltmalar uydurmak yani bu bilgi ile ilgili kafanızda bir anı yaratmak da unutmanızı zorlaştırır, 3 kalem istediğinin farkında olmak falan da önemli mesela. tabii bu linklerin otomatik oluşması lazım kafanızda. böyle böyle taktiklerle üstesinden gelebilirsiniz.

ha bir de sudoku da iyi derler unutkanlığa, severseniz :)
  • neyleyim  (29.11.13 09:59:27)
Gündelik hayatın nasıl stesli mi ? kafaya taktığın sorunların var mı ? Bence dikkat eksikliği olayın görünen yüzü görünmeyen başka nedenleri de olabilir kendimden biliyorum çünkü.. Bende de bu olay sıklıkla oluyor ve kafaya taktığım bir yığın farklı sorunlar var..Sorun psikiyatrilik bir durumda olabilir bana kalırsa..

  • joehigashi  (29.11.13 11:09:46 ~ 11:31:20)
genel cevap,

Aslında işle alakalı yoğunluk var.
bana sunulan 4-5 raporla aynı anda ilgileniyorum. Bunların gerekli hatalarını ayıklayıp raporu hazırlayanlara düzeltmeleri için geri gönderiyorum. ana iş bu olmakla beraber bununla beraber 856milyon tane daha farklı şeyler boğuşuyorum.

yıllık iznimden 365 gün kullanmak istiyorum.
gereğini bilgilerinize sunarım.

syg.
  • teritori  (29.11.13 11:17:33)
benzer sikayetlerden dolayi solgar nero nutrients kullanmistim bi ara. baya farketti. ama plasebo etkisi de olabilir bilemedim.

  • nacarkizi  (29.11.13 12:32:37)