Body'den sonra Boyum 3 cm Kısalmış

Geçen sene hiç body yapmıyor ve 55 kiloyken boyum 183'tü(Eczane,ev, avmdeki makinelere göre) Bunun üstünden tam 1 sene geçti şuan 71 kiloyum. Boyum yakın arkadaşıma göre daha kısa gelmeye başlamıştı ben de bir ölçüyüm dedim. Ve boyum 180 çıktı. Bu boyumu kısaltan bodymiydi yoksa vücuduma fazladan gelen 16 kilonun yaptığı baskı mı? Body boy kısaltmaz diyenlerden cevap bekliyorum. Boyumun uzaması durmadan 185'i görürüm derken kendimi 180 buldum.

Yaş:19'a geliyor.

çok abandıysan omurlar çökmüştür diycem ama o da 1-2 santim fark eder.

  • rhollor  (27.11.13 00:14:32)
duruşunuzun düzelmesinden kaynaklı olarak daha uzun göstermeniz lazım ilginç.
bu arada iyi kilo almışsınız maşallah.

  • hystarie  (27.11.13 00:17:37)
valla enteresan bir durum,böyle birşeyin olmaması gerekiyor. ben 18 yaşımda 52 kiloyken şimdi 92 kiloyum ve 18 yaşımdan sonra 6 cm uzadım

kambur duruyor olma ihtimalin var
  • GibsonRules  (27.11.13 00:30:54)
telefondan olunca link seklinde veremiyecegim ama

(bkz: postür)
  • sparkle kiddle  (27.11.13 00:41:32)
@GibsonRules kamburluğum arttıysa. Bunun fizik tedavi ile düzeltilmesi mümkün mü?

  • oddyseus  (27.11.13 00:49:52)
3 cm'lik bir kamburluk için fizik tedavi gerekmez, sen rahatsız hissediyorsan(psikolojik değil fizyolojik) git tabii doktora ama dik durursan düzelir gibime geliyor

  • GibsonRules  (27.11.13 00:55:51)
Bende kamburluk vardi cevremdeki herkes dik durmam konusunda uyari almaya basladiktan sonra cozum aramaya basladim

Oncelikle yastiksiz yatmaya basladim,sonra duz duvara sirtustu yasladim 5 dk boyle kaldim zamanla daha sonra barfiks cekmeye basladim

Bunlari yaptiktan sonra cevremdekiler senin boyun bu kadar uzun muydu diye sormaya basladilar

Ayrica bodyde kanat ve sirt calismalarina baslamani oneririm

Eger sorunun kamburluksa
Cozum yukarida

Once sorunu tespit etmelisin
  • kaiserr76  (27.11.13 01:17:54)
Göğüs-kol badiciliği yaptıysan vücudun içe doğru kapanıyor olabilir. Bir nevi kamburluk.

  • arnold schwarzeneger  (27.11.13 07:57:38)
postür meselesi. omurga ile ilgili o birkac cm , kaslarla ilgili degil.

  • sage  (07.12.13 12:51:46)
makineler farklı sonuçlar verebiliyor. tekrar git o makinede ölç.

  • slm  (07.12.13 13:00:08)