Saç derisinde tabaka halinde yara (kepek ya da)

saç derimin tabanında, neredeyse tüm kafamı kaplayacak şekilde, bir tabaka var.

böyle yara kabuğu gibi sökülüyor. kepek gibi beyaz, yapısı da kepeğe benziyor ama söktüğüm yerde yanma yapıyor.

uzun süredir var bu. ve benim normalde inanılmaz gür saçlarım vardı ancak bu şey sanırım saçlarımı da döküyor. saçlarımın seyrekleştiğini hissediyorum. saçlarımı yıkarken döküldüklerini de görüyorum, kabukla beraber düşüyor saçlar.

moralim yerle bir durumda. hayatta en son dökülecek şeyimin saçlarım olduğunu düşünürdüm, o derece yoğundular.

ben ne hale geliyorum ya. gerçekten büyüye inanacağım. kısa sürede çok kilolar aldım, dişlerimde büyük problemler yaşadım, bir çok konuda başarısız oldum şimdi de saçlarımda bu problem.

yemin ederim delireceğim.

sedef olabilir mi? bir cildiyeciye görünün.

  • buzdagi  (19.09.13 23:11:06)
ne yazık ki cildiyeciye görünebilme ihtimalim yok. gss primlerimi ödeyemediğim için hiçbir yerde bakılamıyorum. üzücü ama gerçek.

  • tchuck  (19.09.13 23:14:14)
cildiyeye git hemen. bi ara sıkıntıdan aynı anda hem suratımda bir sürü yara, hem de saç dibimde bi noktada başka tür bi yara çıkmıştı. o tarz bi şey olabilir sıkıntılı bi dönemdeysen. bi iki merhem falan verir düzelir muhtemelen. ellerini kafandan çek de daha beter olmasın.

  • bxgx  (19.09.13 23:14:16)
kaşınıyor mu peki?

  • nax  (19.09.13 23:18:40)
şuan biraz kaşıntı var kurcaladığım için sanırım.

kaşıntıdan ziyade oradaki tabaka rahatsız ediyor ve koparıp atma isteği oluyor.
egzama resimlerine baktım, google'daki örnekler kadar kötü olmasa da benzer yapıda. kızarıklık yok ama.
  • tchuck  (19.09.13 23:21:11)
eczaneden prozinc al. şampuan. iyi gelecek. ama saçın uzunsa saç kremi kullanman gerekecek. uçlara glissin sarı saç kremini tavsiye ederim.

  • nax  (19.09.13 23:24:39)
seboreik dermatitin saç döktüğü doğrudur. önerim head and shoulders intensive treatment. dene ve gör.

ekleme: şöyle bişey daha varmış. head & shoulders clinical strength. bunu kullanmadım ama ilk söylediğim şampuan gerçekten bir mucize.
  • novotni  (19.09.13 23:25:47 ~ 23:41:14)
Stresli ve sıkıntılı bir dönem mi geçiriyorsunuz? Malesef bu tür sağlık sorunlarına neden olan en büyük etmen bu.

  • innerbliss  (19.09.13 23:26:42)
oturup ağlıcam heralde ya. geriye bi saçlarım kalmıştı o da gitsin amına koyim

bu arada özellikle kış aylarında cildimde de dökülmeler olur. sakal bölgesinde özellikle. seboreik dermatit sanırım benim hastalığım, bıraktığı kellik de kalıcıymış. moralim de 0. 3 senede koca bi çöpe dönüştüm. umarım daha köklü hastalıklara yakalanırım eyw.
  • tchuck  (19.09.13 23:30:20 ~ 23:31:55)
saboreik dermatit, sakın head and shoulders gibi şeyler kullanma-neutrogina t-gel şampuanı bitirebiliyor bunu

  • habib  (20.09.13 00:04:38)
ne yap et, cildiyeye git. devlet hastanelerinde de ozel muayne olabiliosun bir miktar fark ucreti vererek, cok bisey degildi yanilmiosam. benim de bu sekilde baslayan bir seboroik dermatitim vardi, ihmal sonucu su an butun vucudumda sedefle yasiyorum. dermatitin tedavisi var sedefin yok bu arada. git bi an once tedavine basla.

  • physcos physcos  (20.09.13 03:08:21)
bıraktığı kelliğin kalıcı olması saçma. saç kökleri içerden hormonlar tarafından tetiklenmediği(DHT) sürece kalıcı olarak dökülmezler.
genetik dökülme yaşıyor olabilirsin, minoxil al yatmadan önce 5 darbe:)
ve evet büyük ihtimal seboreik dermatit geçiriyorsun, ara ara atakları olur, mevsimsel olur, stressel olur. olur da olur yavşak.
  • ilkot  (20.09.13 03:09:13)