Badana

Tek bir odayı kendi kendime badana yapmak istiyorum fakakt nasıl yapılır bilemiyorum. Ekşiduyuruda eskiden yazılmış şeylere baktım, uzmantv'ye baktım ama halen bir çok soru işareti var kafamda.

Odanın bir tek yan duvarları badana olacak;

1) Tam olarak neler alınmalı?
2) Bu alınacak malzemeler kaçar lira tutuyor?
3) Aldıktan sonra ne katmamız gerekiyor, neyle neyi karıştırmamız lazım?

Hiç bilmeyene yönelik adım adım anlatacak biri var mıdır acaba?

badana mi yapcaksiniz yoksa duvarlari boyamak mi stiyorsunuz?

  • oharro  (11.07.11 18:55:02)
Duvarlarda şu an renklendirilmiş kireç gibi bir şey var, dolayısıyla ben de üstüne badana yapıyım diyorum, diğer boya türleri olmaz sanırım bu duvara.

  • 3200  (11.07.11 19:02:15)
yine aynı kireç gibi şeyden alırsanız ona sadece su katmak gerekiyor, düz şeffaf poşetlerde satılıyor onlar, açık da bulunabilir ki daha ucuz olur. bir kısa saplı fırça köşeler için bir de uzun saplı badana fırçası almanız gerekecek. bir kullanımlık en ucuzlarından alırsanız bunları 20-30 liradan fazla tutmaz gibi geliyor bana.

  • ensar  (11.07.11 19:53:34)
çok kolay. uzman tv'de badana diye aratıp sorularına cevap bulabilirsin. asıl boya nasıl sürülür sorusunu şu videoda görebilirsin

www.youtube.com
  • msc  (11.07.11 20:23:39)