os x usb'den boot etme

merhaba, elimde 32gb flash bellek ve bir iso dosyası var. mac'i bu iso'yu kullanarak boot etmek istiyorum ama olmuyor, internette de pek bir şey bulamadım. unetbootin kullandım ama onda da bu usb bile sadece pc'yi boot edebilirsiniz diyor.

mid 2012 mbpr os x el capitan 10.11.5 kullanıyorum, mac'ten pek anlamıyorum.

usb'de hangi isletim sistemi var?

bilgisayar acilirken soldaki "alt" (option) tuşuna bas. usb yi goruyor mu kontrol et?
  • helenart  (29.05.16 11:47:45)
wifislax diye bi program var. onu denedim usb'yi görmüyor maalesef.

  • ya ben lan neyse bi sey demiyorum  (29.05.16 11:56:12)
ISO'da ne var? EFI uyumlu başka BIOS çakman gerekebilir.

  • alperz  (29.05.16 12:01:07)
wifislax diye bi program var iso'da. başka bios nasıl yapılır bilmiyorum.

  • ya ben lan neyse bi sey demiyorum  (29.05.16 12:05:16)
Rufus ile ISO'yu flash'a çakınca normal yollarla boot edilebildiği yazıyor nette.

macdrug.com
  • alperz  (29.05.16 13:20:12)
rufus'u denedim olmamıştı parallels kurup windows üzerinden rufus'u çalıştırdım işte yaradı. teşekkür ederim herkese.

  • ya ben lan neyse bi sey demiyorum  (29.05.16 16:04:50)