Video işimden paramı alamadım , ne yapabilirim ?

Arkadaşlar selamlar , aslı çok uzun bir sorunu kısaca özet geçeceğim. Bir şahıs ile internet üzerinden tanışıp kendisine tanıtım filmi çektim , iş bitti ben işin ham görüntülerini vermek istemeyince biraz tartıştık (bize güvenmiomusun biladeeeer yaaaa dedikçe bende güvenmediğimi söyledim ) işin düşük kalite bi kopyasını kendisine teslim ettim . Ufak bi çekimimiz kaldı , 3 .000 tl alacağım kaldı adamdan ses soluk yok ulaşamıyorum . Aramızda fatura vb benzeri bi anlaşma yok , ancak yazışmalar ve mailleşmeler var.hukuki anlamda ben ne yapabilirim ?

yazışmalar bence iş görür, adresi numarası adı vs varsa alacak davası açabilirsin bence

  • masa penisi  (20.02.16 22:27:23)
ver mahkemeye her türlü kanırtırsın

  • Alt4y  (20.02.16 22:29:04)
İyide nasıl ? @masa penisi

  • darkknight  (20.02.16 22:29:07)
İcraya vereceksin

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (20.02.16 22:36:05)
Türk mahkemeleri çoktandır elektronik postaları delil olarak kabul ediyor. Tekini bile silme ya da müdahele etmeye kalkma. Elindeki elektronik delille borcuna karşılık icra takibi başlatabilirsin. Seninki ilamsız icraya giriyor: www.avukatruyaberil.com

Bir dahaki sefere düşük kaliteli işin üstüne filigran geçer öyle verirsin. Şimdi git www.sahiplen.com 'dan eserini sahiplen. 1 kontör 4TL.

Alıntı:
“sahiplen.com” uygulamasının, noterde yapılan onay işlemi ile aynı olduğuna ilişkin yasal bir kanıt var mı?

• 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu 3.maddesinde de belirtildiği gibi, uygulamamızda kullanılan zaman damgası ile onaylanan eserler, kanunen delil olarak kabul edilmektedir.

• Damgalama işlemi sonrası, o dokümanın, hangi tarihte oluşturulduğu ve üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadığı sayısal ortamda doğrulanmış olur.
  • neotunc  (21.02.16 00:34:24)