en son ne zaman tiyatroya gittiniz

misal ne kadar zevk alıyorsunuz? bir sinema filmi kadar mı ya da onun 2 katı kadar mı nedir? tiyatro'ya gidesim var yaw..hangisini izlesem. çok iyi bir tiyatro var mı?
şu www.grupanya.com kuponlar var ama..

en son henüz daha bir sevgilim varken gittiydim tiyatroya. boq gibi oyundu.

  • kargn  (25.11.15 23:37:18)
En son ne zaman sinemaya gittim hatırlamıyorum tiyatro benim için ayrıdır. İstanbul'da olmadığım için oyun seçeneği çok olmuyor ama o oyunlar her ay geliyor ve ayda 2-3 oyuna gidiyorduk biz. İnanılmaz zevk alıyorum tiyatrodan. Ama ona da en son 2015'in mayısında gidebildim sonrası ailede vuku bulan bir hastalık sonucu şimdi işten eve evden işe ve hastane sürecine girdim.

Bu arada istabdat kumpanyası çok iyidir. Diğer oyunu görmedim bilemiyorum.
  • nevsenev  (25.11.15 23:37:21)
geçen ay gittim.

  • ruhen hastayim ben  (25.11.15 23:39:00)
ben de devlet tiyatrosu olan bir şehirde yaşamadığım için çok oldu gitmeyeli, küçük şehirlere ya çok az oyun geliyor, gelen oyunlar genelde kötü oluyor, özel tiyatrolar geliyorsa da çok pahalı oluyor

sinemayla kıyaslayamam ama tiyatronun güzelliği kadınlar adamlar o saatte senin için karşında canlı canlı oynuyorlar, gerçekliği hoşuma gidiyor
  • freebird5406_2  (25.11.15 23:40:20 ~ 23:45:45)
Ayda bir giderim. Kimi oyunlar kötüdür kimileri güzeldir. Abartmaya, sinemayı ya da tiyatroyu ilahlaştırmaya bir diğerini kötülemeye gerek yok. İkisinin de iyileri ve kötüleri var.

  • Traveller  (25.11.15 23:41:10)
Sinemaya göre daha çok gidiyorum . Moda sahnesi , oyun atölyesi özellikle takip ederim . Bunlar haticinde de denk geldiğim ordan burdan duyduğum oyunlara gitmeye çalışıyorum

  • lilidance  (25.11.15 23:47:57)
sinemadan farklı bence, ama daha eğlenceli bir etkinlik oluyor benim için. dram ve mizah unsurları, oyunculuk kaliteli olunca daha gerçekçi ve doyurucu bir tat veriyor insana. dolu dolu güldüğümü ve ağladığımı, dikkatim dağılmadan sıkılmadan izlediğimi hatırlıyorum oyunları. ist.dayken giderdim ama söylendiği gibi oyun güzel olmaya da bilir, ben genelde güzellerine denk gelmiştim, gitmiştim hep.

  • neseranni  (25.11.15 23:54:22)
okul müsameresiydi. hayatımda hiç tiyatroya gitmedim. çünkü oturduğum yer tiyatro salonlarına çpk uzaktı. saati geçti. tiyatro biletleri genelde ucuz ama eve taksi tutmak zorunda kalacaktım bi iki kere niyetlendim. çok para taksi de gitmedim. bi iki konsere gittim otobüs geç saatlerde olmadığından yarım bıraktım hep konserleri. yani çalışan adama ülkede her şey lüks amk. harbiye açıkhava konserlerine beleşten bilet alan karısını çocuğunu görev için kullanılan resmi ya da resmi olmayan plakalı birsürü araçla gelen adamlar gördüm. neyse...

  • ergenpezeveng  (25.11.15 23:57:55)
her hafta gidiyorum. yarın akşam gideceğim mesela bu hafta da.

sinema filminden aldığım zevkle tiyatrodan aldığım zevk çok farklı. tiyatroda oyuna birebir şahitlik etmek, canlı performansı izlemek, her şeyin o an gözünün önünde oracıkta olması cezbediyor. sinemadaysa bir sürü imkanın olması, hikayeyi bir sürü biçimde anlatabilme özgürlüğüne sahip olman cezbediyor.

tatbikat sahnesinin oyunlarını çok tavsiye ederim ben. yalnız öyle laylaylom oyun değiller, biraz sert oluyorlar.
  • whimsical  (25.11.15 23:58:55)
en son geçen hafta gittim. oyununa göre aldığım zevk değişiyo açıkcası. salon full çeken oyunlar izledim ama hiçbiri şuan ismini hatırlayamadığım salonu bomboş olan oyun kadar zevk vermedi. tiyatroyla ilgili en büyük sorun sanırım izleyenlerin pek yorum yapmaması. şahsen oyun tavsiyesi almakta ben de güçlük çekiyorum ya da belki çevremden kaynaklanıyodur bilemedim.

  • yorke  (26.11.15 00:12:51)
6 aydan fazla olmustur. Genel itibariyle sinemadan daha etkileyici ve zevkli ama kotu film/tiyatroda yarisinda cikip gitme istegim oyunlarda daha agir basiyo. Boguluyorum resmen.

  • stereoseyfi  (26.11.15 01:10:06)
her ay 2-3 kez bazen daha çok giderim, beğendiğim oyunları defalarca izlemek gibi bi huyum vardır, misal profesyoneli 5 kez izledim 6. için bilet arıyorum :)
bunun dışında Leyla'nın Evi'ni mutlaka izlemeni öneririm, Müziksiz evin konukları'nı da mutlaka izlemelisin, Shirley'de Sumru Yavrucuk'un performansını görmelisin.
Devlet tiyatrolarının bu sezon izlenmesi gereken birkaç oyunu var, onlardan da tavsiye verebilirim eğer istersen.
Bir de, Nisan sonu Mayıs başı gibi bizim oyunu izlemeye gelebilirsin :P
  • bir nick var benden iceri  (26.11.15 01:54:30)
geçen sene

  • monkey  (26.11.15 02:24:47)
Ankara'daysan Euridice'nin Elleri oyununu izleyebilirsin.

www.devtiyatro.gov.tr
  • yirmisantim  (26.11.15 02:32:45)
Sinema ile karşılaştırılamaz benim için ama kat be kat daha keyifli ve etkileyici geliyor. Bir savaş alanı ve sahnesi düşünün, dekorlarla yaratılmış. Son teknoloji ürünü bir görüntü ile nasıl yarışsın diyorsunuz ama yarışıyor. Bana daha heyecanlı bile geliyor hatta gariptir ki.
Tek kötü yanı eğer oyunculuklar kötü ise oyundan çıkamamak insanı biraz bunaltıyor.
Bir nick var benden içeri nin dediği gibi defalarca gittiğim oyunlar oldu. Yastık adam, cyrano de bergerac, soğuk bir berlin gecesi gibi.
En son iki hafta önce gittim. Her fırsatını bulduğumda da gidiyorum. Devlet tiyatrosunun da güzel oyunları oluyor, en uygun fiyatlı olanlar onlar. Onüç gün önceden satışa çıkıyor biletleri.
Onun dışında istanbulda oyun atölyesi nin oyunları güzel oluyor.
  • a perfect lie  (26.11.15 02:54:29)
****kamu spotçunuz geldi****

ödenekli tiyatroların "henüz" bulunmadığı şehirlerimizde pek çok yerel tiyatro toplulukları var.Pek çok kez oyunan oyunlar çok daha başırılı oluyor. Takip edelim, destekleyelim :)
Ödenekli, bknz: Devlet tiyatroları bknz şehir tiyatroları gibi. indirimli biletler 6TL (sahenede balkon varsa 4TL) -8 TL civarındadır. Tam bilet de 10 lira falan zaten.

Ayrıca özellikle yerel belediyelerin kendi sahnelerinde özel tiyatorların oyunları (ist.için bknz; Türkan Saylan K.M., Fulya Sanat Beşiktaş, Akatlar K.M. gibi gibi ) ücretsiz veya 2 lira gibi sembolik bir ücretle sergilenir.

Peki mekan kirasını zar zor ödeyebilmek için 20liranın üzerinde fiyatla bilet satan özel tiyatrolar var onlara nasıl gidicez, paramız yetmiyor diyenlere;

Bazı özel tiyatrolar, bknz kumbaracı 50, mekanartı, şermola performans v.d.
Bu mekanlar sezounluk kart satarak size tüm sezoun boyunca sınırsız oyun seyretme imkanı sağlar.

Sonuç olarak söylemek istediğim şey; tiyatro her zaman başka "eğlence alanlarından" sinemadan bile daha ucuzdur!

Ödenekli tiyatolarda cumartesi (ve genelde pazar ve çarşamba da) matineler yani öğlen seansları vardır. Bu uygulamayı yapan özel tiyatrolar da var ayrıca; bknz oyun atölyesi pazar 16:00 seansı.

yukarıdakiler silinmesin diye el cevap;

@Alt4y geçen hafta.
  • jimjim  (26.11.15 04:14:23)
pazartesi gittim. sinemadan daha cok zevk veriyor.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (26.11.15 07:21:49)
iki hafta önce hamlet'e gittiydim.

  • piremses  (26.11.15 07:34:11)
En son 2 sene once filan gittim o da ortama uymak icin. Tiyatroyu hic sevmiyorum sinema gibi olaya kendimi kaptiramiyorum ve bunalmaktan bayginlik geciriyorum tum oyun boyunca.

  • neferkitty  (26.11.15 07:38:20)
3 ay falan oldu. hayatımda en çok sıkıldığım 2 saatti. şekspir'in kısasa kısas oyunuydu.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (26.11.15 07:41:18)