İse yeni girmiş birine akıl

Evet sonunda ise girdim. Bugün belgelerimi götürdüm ama maaş hesabımı açamadım. Belgeleri teslim ettiğim kişi de niye açmadın diye de sordu hatta. Neyse dedim pazartesi ise gelmeden önce açsam dedim. Olur dedi. Ama sonradan aklıma geldi ki mesai 8.30 banka 9 da açılıyor aşağı yukarı 1 saat ise geç başlamış olacağım. Sizce ne yapayım? Pazartesi ise gitmeden mi halledeyim yoksa aman bir ara hallederiz diyip işten kaçma bahanesi mi edeyim bunu. Hayır ilk iş gününde geç gidip kötü izlenim uyandırmak istemiyorum. Acaba ilk gün normal gidip bölüm sefime durumu açıklayıp sonra mı gitsem

yakında banka varsa yürüme mesafesinde ve ille belli bir şubeden açman gerekmiyorsa hesabı sabahtan işe uğra, ben bankaya gidip hesap açıp geleyim de oradaki birine haberleri olsun.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (14.08.15 21:27:42)
Yürüme mesafesinde değil baya uzak. İlla o şube galiba. Fakat yemek saatleri bankalarla da çakışıyor mu ? Benim aklımda en azından sabahtan normal gidip durumu açıklayıp çok acil ise öğlen yemekten hemen sonra gidip halletmek var ama

  • kablelvuku  (14.08.15 21:35:56)
belgeleri teslim ettiğin kişi büyük ihtimal sekreterdir, öylesine sormuştur. sonuçta maaş hesabı bir belge değil. yani sen diplomanı teslim etmezsen elbette nerede diploma derler, tekmeyi de basarlar ama maaş hesabı len bu:)
maaşını ay sonunda yatırmayacaklar mı? ay sonuna kadar vaktin var. işe geç kalmanın anlamı yok. hafta içi müsait bir vakitte gidip açtırırsın.
ilk iş mi la bu? çünkü ilk işin olmasa maaş hesabı olayının tırt bir şey olduğunu bilirdin:) ya da böyle bir şeyi stres yapmıyor olurdun. negzel ya. biz kurumsal hayatın amelesi olduk çıktık:) özledim bu heyecanı.
  • enkolaykullaniciadi  (14.08.15 21:37:24 ~ 21:37:42)
İlk iş bol stres bol heyecan var ya. En iyisi ilk günden acele etmemek

  • kablelvuku  (14.08.15 21:38:39)
Sanki hemen para mı yatiracaklar ? Pazartesi sabah kalabalık olur zaten. Bi ara actirirsin. Çok kasma

  • nucleon  (14.08.15 22:02:30)
Saat olarak 11 civarı veya 14:30'dan sonrayı tavsiye ederim. ilk açılış kalabalığı erimiş olur, daha az beklersin.

  • firez  (14.08.15 23:44:43)
amirlerinin mutlaka haberi olsun. maaş hesabı açtırmam gerekiyor de, uygun bir zaman belirle ve git. ilk günler böyle şeylere müsade ederler.

  • bıdıbıdı  (14.08.15 23:55:11)
Acelesi yok, işe geç kalma. Hemen para yatıracakları yok evvela. Rahat ol... Boş bir zaman bulunca halledersin.

  • ne bakiyon kardesimm  (15.08.15 00:13:21)