Bilgisayar mühendisliği stajı

şu anda 2. sınıf olduğumdan pek ciddiye alan olmuyor. Bir şeyler öğrenmek istiyorum balon staj yapmaktan ziyade. Bilgi ve deneyimim ortalama 2. sınıf öğrencisinden fazla (çok değil). Nereye başvurabilirim?

İstiyorum ki hem stajımı halledeyim hem de sonradan part-time olarak devam edebileyim. En azından 30 iş günü gidip gelicem kendimi geliştirip öyle çıkmak istiyorum.

Nası olucak?

Aynısının eem versiyonu da burada takipteyim.

  • lipton yellow label  (22.04.15 22:13:09)
o zaman kurumsal firmalara başvurma hiç. daha küçük ama verimli işletmelere başvur. küçük işletmelerde az çalışan olduğu için patron seni tanır, kendini sevdirirsen part time çalışmana sıcak bakabilirler.

  • victum  (22.04.15 22:22:53)
@victum Onları nerden buluyoruz?

  • cagdassalur  (22.04.15 22:26:49)
bölümdeki arkadaşlarından/hocalarından öğrenebilirsin böyle yerleri. hocalarla ortak çalışabiliyor bazen böyle işletmeler.

  • victum  (22.04.15 22:39:47)
@victum kendin bulucan dediler hep.

  • cagdassalur  (22.04.15 22:46:34)
haydaa. oldu mu sana kısır döngü. belki internetten bulabilirsin böyle yerleri. kariyer.net'ten veya google'da 'x(şehir) yazılım firmaları' şeklinde aratarak. basit ama etkili çözümlerdir. işine yarayabilir.

  • victum  (22.04.15 22:52:47)
Buaralar bu duyurulardan birkaç tane gördüğüm için bu sorunun altına yazayım. Ankaradaki arkadaşlara tavsiyem: "cyberparkın sitesinden" firmalar linkini inceleyip gözlerine kestirdikleri firmalara mail attıktan sonra, bizzat firmalarla görüşmeye gitmeleridir. Kimse size nie geldin arkadaş demez rahat olunuz.

  • dimia  (23.04.15 11:47:31 ~ 11:49:48)