Nasıl bir memleket lan buuuuuu

10 gün, koskoca geceli gündüzlü 10 gün mk
10 kere dünya döndü kendi etrafında
10 kere güneş doğdu
10 kere ay
Bu koca 10 günde 10.000 lerce insan ameliyat edildi hayata döndürüldü, tonlarca varil mazot tüketilip dünyayı gezdi insanlar, yüz binlerce uçak indi kalktı, milyonlarca insan doğdu öldü, Tohumlar yeşerdi, tavuklar yumurtladı, 500 kişilik dersliklerde yapılan sınavlar okundu, binlerce kişi evlendi, binlercesi boşandı, sıçtığım bok bile yunan adalarına sığındı ama;

Memleketimin başarısız memurları bir a4 kağıdı izmir'den istanbul'a ulaştıramadı, onu da geçtim izmirden bile çıkmadan "alıcı adresi değişmiş/ulaşılamadı" damgası vurdukları zarfı gönderilen yerine iade bile edemediler.

5,972E24 kg Dünya 10 kere dönerken
1,5gr'lık bir kağıtın ağıtıdır bu.

SB.

Nasıl bi memleket?
İslamın hakim olduğu memleket.

Allah'a havale edin.
Buna şükür, deyin.
ABV deyin.
  • fatihkkk  (16.04.15 11:56:50)
PTT'den APS ile İstanbul'dan Ankara'ya zarf yolladım (hatta PTT'nin genel müdürlüğüne yolladım), 14 günde gitti.

  • whoosie  (16.04.15 12:01:53)
İşi bilen, ehil, çalışmaya hevesli ve işe ihtiyaç duyan kişiler yerine, bir boktan anlamayan, sadece yandaş olduğu ve malesef oy hakkı olan ve bu oyunuda kişisel çıkarları için satma şerefsizliğine sahip ehil olmayan ve hatta zıt görüşten gerçekten dürüst, namusuyla çalışan birileri sadece görüşü için o mevkide bulunmasın diye getirilen maaş ödenen kişiler olduğu için o posta zamanında yerine ulaşmıyor.

Diğer görüşteki hükümetlerin döneminde bu yokmuydu? tabiki vardı. Onlarında allah belasını versin ama bunlar kadar kadrolaşma yandaşı kayırma hiçbir dönemde olmamıştı.
  • poseidon1  (16.04.15 12:15:58 ~ 12:21:19)
tanımlayış şekline hayran oldum.
soruya gelince nasıl bi memleket lan bu sorusuna gelince;

o kağıdın ne olduğuna göre değişen bazı durumlar olabiliyor.

2 hafta önce hastaneden aldığım randevuyu elindeki kağıtta ismim yazdığı halde bulamayan başarısız memurların iş yapmaya çalıştığı bir memmleket burası. Ben 3 metre geriden ismimi görmesem kadın bugün git yarın gel diyecekti.

vasıfsız, yönetici niteliği olmayan adamları en başına getirirsen olacak olan bu. Kendi gibi vasıfsızları da alttaki pozisyonlara yerleştiriyor. Sonra para üstü verirken eli elime değmesin vs. bok püsür. Çok karışık anlattım ama çok dertliyim. Neyse.
  • safepassage  (16.04.15 13:39:18)
Baba haklısın yerden göğe kadar da ilk iki paragrafta ne kafa açtın ne darladın ya.
Memlekette bu işler hep böyle ağır yürürdü ama ilk kez bu son zamanlardaki kadar ağır yürüdüğünü hatta yürümediğini fark ettim ben de geçen bir evrak işinde.
Tenis topu gibi ordan oraya göndermeler falan.
  • Giovanni Pipitto  (16.04.15 14:40:08)