Oh oh bindirmişler primi!!! Vermişler coşkuyu...

Kendisinden 5 kuruşluk faydalanmadığım SGK efendi tutmuş cezasıyla birlikte 6500 TL borç çıkartmış!

Pislik herifler çıkarttığınız borç götünüze girer inşallah!

Şimdi sorum şu ki ben ne yapmalıyım? Yasa ilk çıktığı zaman gelir testine girmiştim, en yüksekten vermişler primi, ki üzerime olan 30000 TL'lik araçtan başka hiçbir şey yoktu o dönem. 5 kuruş gelirim görünmüyor, ailemle birlikte kalmıyordum.

Her yerde "son tarih 31 mart acele edin" dalgası var. Hiçbir şey bilmiyorum ne yapmalıyım itiraz mı edeyim nereye gideyim bi yardımcı olun canlar.

31 mart gelir testi için son gün. gelir testi yaptırdım dediğine göre doğrudan sgk'ya gideiblirsin ama ordan da bişey çıkar mı bilmiyorum.

  • tepedeki psychedelic adam  (25.03.15 14:50:34)
gelir testi de saçmalık
babanın arabası var o zaman siz zenginsiniz bile deyip geçirmişler millete en üstten.

bir de borcu kabul ettiğine dair imza alıyolarmış galiba gidince.
  • titiraprap  (25.03.15 15:24:32 ~ 15:25:31)
hata da yapabiliyorlar. askerliği sayıyorlar. hatta iş arkadaşımın çalıştığı dönemi bile yazmışlarç 5000 tl civarı görünüyordu onda da. gitti testi yaptırdı vs 1000 tl gibi bir şeye düştü. üzerine gitmekte fayda var. onlar da yapılandırmaya filan sıcak bakıyorlar. sakın olduğu gibi bırakma derim.

  • tamam  (25.03.15 15:33:19)
bir çok insan bunu haraç olarak görüyor ve ödemiyor. yatırım tavsiyesi değildir.

  • she was my baby  (25.03.15 15:42:04)
ben şu ana kadar hesabına haciz gelen görmedim. ama olabilir tabii böyle bişey. ben de böyle durum olursa diye gidip düzelttiricem ama ödemiycem. şu anda 1400 lira civarı borcum var.

  • tepedeki psychedelic adam  (25.03.15 17:32:47)
Şimdi ekşi sözlükte görüyorum, herkes ödeyeni silksinler bakınızı veriyor.

Lan iyi de devlet bunu borç gösteriyor, ödemeyip ne yapacaksın? İş arkadaşına borçlanmıyorsun ki, devlet bunu söke söke alır, alacak. Haksız mıyım? Ödememek gibi bir lüksümüz var mı?
  • yirmisantim  (25.03.15 17:53:40)
geliri olmayan kişiden para isteniyor.
babanın arabası varsa sen zenginsindir ve ayda şu kadar para deniyor.
var mı öyle bi dünya?

daha bişi duymadık haciz vs. aihm'e kadar yolu var.
  • she was my baby  (25.03.15 18:40:02)