pamukkale nasıl gidilir, neler yapılır

Selam duyuru ahalisi,
arkadaşlarla pamukkaleye gitme kararı aldık bu pazar için ancak kafamıza takılan bir kaç sorun var.

öncelikle pamukkaleye denizli tren garından nasıl ulaşabiliriz, dolmuş var deniyor ama bu dolmuşlar ne kadar sürede varıyor pamukkaleye ?

pamukkalede gezilmesi görülmesi gereken yerler ne kadar sürede geziliyor, trenle gidip döneceğimizden çok fazla zamanımız olmayacak sanırım (belki dönüşü otobüsle yapabiliriz zaman yetmezse)

ve başka öneriniz var mıdır?

not. müze kartı alacağız giriş için gerekliymiş sanırım, trenlerin fiyatlarını bilmiyorum ancak kamil koç denizli için 28 milyon dedi bu gün 28den ucuzdur diye umuyorum tren
not2. izmirdeyiz

denizli garıyla otogar karşılıklı. gardan indikten sonra otogara geçersiniz , orada ilçe dolmuşlarının kalktığı yerde karahayıt-pamukkale dolmuşları vardır. 20-30 dakika içinde pamukkale'ye varırsınız. travertenler , antik havuz , müzeler , gidebilirseniz hierapolis görülebilecek yerler. bildiğim kadarıyla hierapolisin girişine kadar ordaki servisler götürüyor , gerisini yürüyorsunuz.

kalacak olursanız çevrede oteller var ayrıca karahayıtta pansiyonlar var. orada kalabilirsiniz daha ucuza ama yemek olayı yoktur pansiyonlarda yemek işini kendiniz halledersiniz.

pamukkale'den denizli'ye son dolmuşun ne zaman olduğunu mutlaka öğrenin. tcdd'nin sitesinde izmire son tren 17.15 görünüyor. otobüse kalacak olursanız zaten izmir'e saat başı var otobüs.

tavsiye editi : en erken trenle gelseniz bile öğlen 12'de denizlide olursunuz. pamukkale'ye varmanız da sizin dolmuşlara ulaşmanız , dolmuşun harekete geçmesi derken 13'ü bulur. trenle dönmek için de 16.15 gibi en geç pamukkale'den ayrılmanız lazım. 3 saat için de bana kalırsa koşuşturmaya değmez. denizli'ye sabah 5 veya 6 otobüsüne binerek gelin , rahat rahat gidin takılın pamukkale'de. vaktiniz olursa biraz merkezde takılırsınız. horoz heykelini görürsünüz. dönüşü de isterseniz trenle yaparsınız.
  • montauq  (26.04.14 02:11:13 ~ 02:31:27)